Biochemia kręgowców

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-14467-8
flora i fauna
A--

Uniwersalny podręcznik, w którym skoncentrowano się na najważniejszych zagadnieniach i koncepcjach współczesnej biochemii. Obecne wydanie zostało wzbogacone o najnowsze osiągnięcia biochemii i nauk pokrewnych. Autorzy omówili, ilustrując wieloma przykładami, znaczenie tej dziedziny dla rozwoju nauk przyrodniczych. Przy analizowaniu występowania i budowy poszczególnych związków i ich metabolizmu nawiązano do umiejscowienia tych procesów w komórkach poszczególnych narządów organizmu człowieka lub zwierząt. Wyjaśniono mechanizmy przemian zachodzących w wielu stanach chorobowych. Uwzględniono najważniejsze i najnowsze zagadnienia z biologii molekularnej oraz sposoby wykorzystania żywych organizmów w procesach przemysłowych.

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: merlin.pl