Star Wars Knight of the Old Republic Volume 2: Flashpoint
komiksy
Iwo

Ścigany padawan Zayne Carrick pragnie oczyścić się z zarzutu morderstwa kolegów ze szkolenia Jedi, dlatego staje twarzą w twarz z wojownikami budzącymi strach w całej galaktyce - Mandalorianami! Zayne oraz drobny przestępca Gryph i nadąsany droid Elbee są pasażerami "Ostatniej Szansy" - statku, który pilotują zniedołężniały geniusz Camper i jego wierna obrończyni Jarael. Muszą przeżyć spotkania z porywaczami, szalonymi naukowcami, mandaloriańskimi zdrajcami, dwoma niezdarnymi łowcami nagród oraz... cało wynieść głowy z paru naprawdę dużych eksplozji.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Andi | 2018-10-29

Myślę, że ta seria, właśnie o Rycerzach Starej Republiki to to, czego potrzebowałam teraz i tu, po zawodzie spowodowanym ostatnim czterema filmami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Sama twarz się uśmiecha, kiedy czyta o przygodach Zayne'a i jego niebywałej i różnorodnej ekipy wykolejeńców.

Uważam, że jak pierwszy tom wprowadzał nas w przygodę, tak drugi hula już na dobre w galaktyce i zmienia układ sił. Grupa ściganych wymyśla plan za planem, co większy się udaje, choć nie obywa się też bez tarć.

Fajnie jest wejrzeć trochę w motywy i system działania imperium mandaloriańskiego, zawsze ciekawili mnie ci ciężko uzbrojeni i wiecznie skupieni na walce żołnierze. Podobał mi się niezwykle wątek Demagola.

I te powroty do przeszłości Mistrza. Strasznie to fajne i bardzo dużo wyjaśnia na temat Luciena Draaya i jego motywacji.

Oprócz tego mnóstwo pościgów, wybuchów i moc - czyli to, co kocham najbardziej w Gwiezdnych Wojnach :)

Mam nadzieję, że reszta komiksów z serii jej też tak ładnie...

szarlej_3 | 2018-09-15
Mateusz Ostrowski | 2018-05-20