Star Wars: Rycerze Starej Republiki. Tom 1. Początek

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Star Wars: Rycerze Starej Republiki (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars Knight of the Old Republic Volume 1: Commencement
komiksy
Iwo

Najniezwyklejsza przygoda w pradawnej historii uniwersum Star Wars! Niemal cztery tysiące lat przed narodzinami Luke'a Skywalkera w galaktyce panuje zamęt. Wojny mandaloriańskie poważnie nadwyrężyły zasoby STAREJ REPUBLIKI. Na zewnętrznych Rubieżach kwitnie bezprawie. Republika w coraz większym stopniu polega na Rycerzach Jedi i ich uczniach, którzy pomagają utrzymać porządek. W tej epoce stanowią oni liczną grupę i pełnią funkcję strażników pokoju i sprawiedliwości. Pewien samotny padawan, Zayne Carrick, zostaje uciekinierem, ściganym przez własnych mistrzów i oskarżonym o zamordowanie wszystkich kolegów ze szkoły Jedi! Zayne znajduje nieoczekiwanych sprzymierzeńców - przysadzistego, chytrego snivviańskiego oszusta i dwoje uchodźców z niebezpiecznego podmiasta na planecie Taris - i podejmuje szaleńczą walkę o odzyskanie dobrego imienia. Nie ma zamiaru poddać się karze nałożonej przez bezlitosne władze... Wydarzenia przedstawione w tym komiksie rozgrywają się 3964 lata przed bitwą o Yavin.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

Andi | 2018-10-28

Cóż, trzeba powiedzieć, że jestem wniebowzięta po przeczytaniu tego tomu.
Powrót do starych dobrych Gwiezdnych Wojen, w stylu Mrocznego Widma i Nowej Nadziei.

Dość długo byłam obrażona na wszystkie wydawnictwa z serii Star Wars, jako, że jestem zatwardziałą fanką epizodów 1-6 i po prostu bałam się, że zepsuje mi to wizję, jaką mam od dzieciństwa i na jakiej się wychowałam.

Nic bardziej mylnego, ten komiks to nie tylko piękna kreska i kolory, ale i bardzo ciekawa i bardzo klasyczna historia o Sithach, Jedi, mocy, przemytnikach, łowcach nagród - świetna przygoda w uniwersum, które kocham.

Komiks dostałam przypadkiem, pożyczony od kolegi, ot tak, na spróbowanie. Już szykuję oszczędności, żeby kupić całą serię.

Gwiezdne Wojny to stan umysłu i na pewno utrwalił go we mnie ten komiks. Świetna rzecz, polecam wszystkim fanom.

A Zayne'a nie da się nie lubić. Tysiące lat przed Mrocznym Widmem, a jakby Anakin z domieszką Luke'a. Ciekawa jestem, co dalej, zabieram się wkrótce za kolejną...

Olka | 2012-03-02
Przeczytana: 2011 rok

Star Wars :3

| 2018-01-07
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Jeden z moich ulubionych komiksów z gwiezdnych wojen jak i w ogóle.
Miejsce i czas akcji jak sam tytuł wskazuje, stara republika a więc tysiące lat przed znanym nam okresem wojen klonów czy ery imperium.

Komiks przedstawia okres wojen Mandaloriańskich jak i inne ciekawe wątki, sam główny bohater jak i jego towarzysze są bardzo fajni, zabawni i naprawdę bardzo łatwo ich polubić. Historia jest długa i rozwinięta, mroczna, zabawna, poważna czy pełna akcji.
Kreska jest naprawdę śliczna chociaż czasem ktoś inny rysował więc jest inny styl.. no ale i tak jest bardzo ładny.

Myślę, że fani komiksów powinni po całą serie sięgnąć a gwiezdnych wojen to już definitywnie warto przeczytać, naprawdę warto!

Shemihaza | 2019-03-12
szarlej_3 | 2018-09-15