Star Wars: Rycerze Starej Republiki. Tom 1. Początek

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Star Wars: Rycerze Starej Republiki (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars Knight of the Old Republic Volume 1: Commencement
komiksy
Iwo

Najniezwyklejsza przygoda w pradawnej historii uniwersum Star Wars! Niemal cztery tysiące lat przed narodzinami Luke'a Skywalkera w galaktyce panuje zamęt. Wojny mandaloriańskie poważnie nadwyrężyły zasoby STAREJ REPUBLIKI. Na zewnętrznych Rubieżach kwitnie bezprawie. Republika w coraz większym stopniu polega na Rycerzach Jedi i ich uczniach, którzy pomagają utrzymać porządek. W tej epoce stanowią oni liczną grupę i pełnią funkcję strażników pokoju i sprawiedliwości. Pewien samotny padawan, Zayne Carrick, zostaje uciekinierem, ściganym przez własnych mistrzów i oskarżonym o zamordowanie wszystkich kolegów ze szkoły Jedi! Zayne znajduje nieoczekiwanych sprzymierzeńców - przysadzistego, chytrego snivviańskiego oszusta i dwoje uchodźców z niebezpiecznego podmiasta na planecie Taris - i podejmuje szaleńczą walkę o odzyskanie dobrego imienia. Nie ma zamiaru poddać się karze nałożonej przez bezlitosne władze... Wydarzenia przedstawione w tym komiksie rozgrywają się 3964 lata przed bitwą o Yavin.

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/