Star Wars: Dziedzictwo. Tom 2: Kawałki

Wydawnictwo: Egmont Polska
Star Wars Legacy Volume #2: Shards
komiksy
Iwo

Komiksowa kontynuacja "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa, której akcja rozgrywa się 125 lat po wydarzeniach w filmie. Sithowie pod wodzą Darta Krayta sprzymierzają się z Imperium i wspólnie przygotowują intrygę, która doprowadza do zerwania Galaktycznego Sojuszu i pogrąża światy w brutalnej wojnie. W podzielonym Imperium szturmowcy walczą ze szturmowcami, sithańscy zabójcy ścigają obalonego Imperatora Roana Fela, a szpiedzy różnych stron próbują wytropić spadkobiercę legendarnego dziedzictwa - Cade'a Skywalkera. Cade jednak szuka czegoś zupełnie innego: schronienia przed przeszłością w miejscu, gdzie ta przeszłość legła w gruzach - w ruinach Akademii Jedi na Ossus. Czy odnajdzie tam wewnętrzny spokój i zgodzi się przewodzić nielicznym już Jedi w misji przeciwko Sithom?

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl/

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

RobbVM | 2014-12-30

Kolejny tom "Dziedzictwa". W akcji powstaje małe zamieszanie, ale idzie się połapać. Trochę monotonii z tronem przejmowanym przez Krayta.

| 2013-02-03

W zasadzie nie chciałem umieszczać komiksów w swej internetowej biblioteczce, ale akurat ten na to zasługuje. Jest wyśmienitą kontynuacją historii Skywalker'ów, Jedi i Sithów. Posiada wiele z tego, co było interesujące, wciągające i wartościowe w filmach. Dodatkowo jest rysowany przez Jan Duursemę.

Drugi tom komiksu jest dość... dziwny. Mamy tu kilka krótszych historyjek, czasem dziwnie wyrwanych z kontekstu. Jakoś da się to przeboleć, ale jednak...

MistrzSeller | 2012-04-08
Przeczytana: styczeń 2009

Mamy tu pełno nie potrzebnych historii o postaciach, których kompletnie nie znamy i które nawet nie są porządnie wprowadzone. W dodatku jest tu historia dziejąca się przed 1 tomem, co trochę miesza. zaś główny bohater serii pojawia się tylko w jednej historii, która nie jest zbyt dobra.

scirus | 2016-11-18
Nightwolf | 2016-10-30