Inwazja

6 (18 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Invasion: Earth
8371202911
Robert

Przybyli spoza Galaktyki. Jakie są ich zamiary? Czy pragną zdominować ludzkość, czy też chcą jej pomóc? Dla toczących odwieczny bój dwóch kosmicznych ras polem bitwy staje się teraz Ziemia; floty intruzów grożą jej zagładą. Uratować planetę może tylko jeden człowiek... Klasyczny temat inwazji w niecodziennym, zaskakującym ujęciu mistrza fantastyki naukowej. Harry Harrison urodził się w 1925...

Harry Harrison urodził się w 1925 roku w Stamford w Connecticut, dorastał w Nowym Jorku, a jako osiemnastolatek wstąpił do armii, którą do dziś darzy serdeczną niechęcią. Niespokojny duch, zanim poświęcił się fantastyce naukowej, był też rysownikiem, wydawcą i redaktorem. Nim osiadł w Irlandii, mieszkał w trzydziestu krajach, lecz nigdzie nie zagrzał dłużej miejsca.

źródło opisu: Rebis, 1996

żabka | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Klasyczna opowieść sci-fi... Mamy tutaj obcych i amerykanów, którzy (o dziwo) współpracują z Rosjanami. Ciekawa alternatywa przyszłości.

Sławomir | 2014-04-07
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Krótkie i przyjemne czytanko. Rewelacji nie ma co się spodziewać, dość banalna i na pewno nie jest to najlepsze co Harrison stworzył ale jakoś mi się dobrze to przeczytało. Może gdyby było dłuższe to już bym się znudził ale w takich gabarytach jak jest to do przyjęcia. Tak akurat przed snem dla odprężenia.

OmniModo | 2013-08-06
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Bardzo fajna fabuła, czyta się z zainteresowaniem trochę jak powieść szpiegowską chociaż chodzi o SF w czystej postaci. 4/6

kojotener | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016