Wyzwanie czytelnicze LC

Tłumaczenie: Marek Cieślik
Wydawnictwo: Phantom Press
Empire Star
GeedieZ

Na satelicie Rhys w układzie Tau Ceti ulega katastrofie statek kosmiczny. Jeden z Obcych, którzy lecieli statkiem, poleca chłopcu Komecie Jo dostarczyć wiadomość do Gwiazdy Imperium. Chłopiec nie wie jednak, jak brzmi ta wiadomość ani czym jest Gwiazda Imperium. Mimo to wyrusza w podróż. Napotyka na swojej drodze wiele postaci, między innymi gigantyczny komputer, zwariowanego naukowca, poetę Ni Taj Li, księżniczkę San Severinę.

Odyseja przez wiele wymiarów kształtuje osobowość Komety Jo i przynosi odpowiedzi na dręczące go pytania.

Magnis | 2018-02-17
Przeczytana: 15 lutego 2018

Samuel R. Delany jest znanym mi już autorem piszącym fantastykę. Czytałem dwie książki wydane u nas przez Phantom Press dawno temu i jedną z nich była przeczytana przez ze mnie Gwiazda Imperium. Nie pamiętałem za bardzo o co chodziło, ale uczucie dobrej lektury pozostało do dzisiejszego dnia. Byłem ciekawy, czy po takim czasie nadal będzie robić wrażenie i wyjdzie z niej coś interesującego.
Opowieść zaczyna się na satelicie Rhyss w układzie Tau Ceti, gdzie statek kosmiczny ulega katastrofie i obcy podróżujący nim przekazują wiadomość wybranej osobie. Kometa Jo ma za zadanie wyruszyć w kosmos do Gwiazdy Imperium, aby przekazać wiadomość. W tej podróży spotyka wiele postaci i poznaje odpowiedzi na swoje pytania.
Książka Samuela R. Delanego to nic innego jak odyseja kosmiczna, space opera, ukazująca podróż w celu poszukiwania odpowiedzi na różne pytania i przedstawiającą przemianę bohatera. Na samym początku poznajemy trochę satelitę, zamieszkujące stworzenia i cywilizacje mającą...

rasilio | 2015-09-23
Przeczytana: 1992 rok