Gwiazda Imperium

Tłumaczenie: Marek Cieślik
Wydawnictwo: Phantom Press
Empire Star
GeedieZ

Na satelicie Rhys w układzie Tau Ceti ulega katastrofie statek kosmiczny. Jeden z Obcych, którzy lecieli statkiem, poleca chłopcu Komecie Jo dostarczyć wiadomość do Gwiazdy Imperium. Chłopiec nie wie jednak, jak brzmi ta wiadomość ani czym jest Gwiazda Imperium. Mimo to wyrusza w podróż. Napotyka na swojej drodze wiele postaci, między innymi gigantyczny komputer, zwariowanego naukowca, poetę Ni Taj Li, księżniczkę San Severinę.

Odyseja przez wiele wymiarów kształtuje osobowość Komety Jo i przynosi odpowiedzi na dręczące go pytania.

rasilio | 2015-09-23
Przeczytana: 1992 rok