Zdobycie Kołobrzegu. Psie pole

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
kamk

Seria powieści piastowskich Karola Bunscha doskonale wprowadza nas w czasy dawnych dziejów Polski. Opowiadania, w których skład wchodzą: "Dzikowy skarb" t. I i II, "Ojciec i syn" t. I i II, "Rok tysięczny" t. I i II, "Bracia", "Bezkrólewie", "Imiennik - śladem pradziada", "Imiennik - miecz i pastorał", "Przekleństwo", "Zdobycie Kołobrzegu", "Psie Pole", "Powrotna droga", "Wawelskie wzgórze", "Wywołańcy", "Przełom" - oddają dość wiernie kawałek historii i nie pozwalają oderwać się od książek.

byrcyn11 | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

O bitwie na Psim Polu (nie ma mocnych dowodów, że w ogóle była jakaś większa bitwa) coś mi w głowie majaczy, ale szczegółów/domysłów nie znałem.
O zdobyciu Kołobrzegu przez Krzywoustego nie wiedziałem nic - i to są największe wartości z czytania takich powieści historycznych.
Pomimo mniejszego rozmachu pisarskiego K. Bunscha, niż Sienkiewicz, Gąsiorowski czy Kraszewski, to jednak dobrze zarysowuje główne fikcyjne postacie i starannie oddaje panujące obyczaje w danym okresie. Po prostu solidny pisarz historyczny.

Historia początków....