Gospodarka Polski w XX w.

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
83-208-1428-6
popularnonaukowa
Krzysiek W

Książka jest nowoczesnym podręcznikiem obejmującym syntezę historii gospodarczej Polski XX stulecia. Autorzy wybitni znawcy najnowszych dziejów naszego kraju przedstawili kolejno: gospodarkę ziem polskich pod zaborami i w czasie I wojny światowej, gospodarkę Drugiej Rzeczypospolitej oraz w latach II wojny światowej, gospodarkę PRL (tj. do 1989 r.) i okresu transformacji systemowej 1990-2000. Oprócz opisu sytuacji gospodarczej w poszczególnych okresach wiele uwagi poświęcono polityce gospodarczej władz, a także zmianom zachodzącym w położeniu podstawowych grup ludności. Poszczególne części podręcznika kończą się zestawami pytań kontrolnych ułatwiających zrozumienie poszczególnych zagadnień i pogłębienie wiedzy. Książka przeznaczona jest dla studentów ekonomii, historii, prawa, dziennikarstwa i nauk społecznych. Może być również wykorzystywana przez nauczycieli historii w szkołach średnich.

kasia85 | 2011-02-27
Feanor | 2011-01-11