Nokturn

Tłumaczenie: Łukasz Nicpan
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Dzieł Wyborowych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Alfa - Wero
Nocturne
83-7001-881-5
miłość, obsesja, życie
kamk

W latach przed II wojną światową do umberyjskiej wioski San Severino zjeżdża na początku czerwca, z regularnością festy ku czci Madonny del Campo wędrowny cyrk Maestra Rossiego. Pewnego roku Aleksandro Mezzanotte odrywa się od harówki w polu, żeby na własne oczy obejrzeć cyrkowe dziwy. Splot przeznaczenia i miłości każe mu tam wrócić następnego wieczora. Spotyka czternastoletnią Valentinę, dziewczynę pachnącą pieczonymi jabłkami i cukrową watą. I tak zaczyna się wielka miłość, która stanie się jego obsesją i odyseją.

Beatriz_Aguilar | 2014-02-04
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Tajemniczy tytuł, niezdradzający nic a nic, autorka kompletnie nieznana, czarna, twarda oprawa (w moim wydaniu), książka dosłownie wygrzebana na wyprzedaży w antykwariacie... Nie spodziewałam, że okaże się aż tak wzruszającą powieścią!

Jest to historia włoskiego żołnierza , uczestnika II wojny światowej, który nie rozumiał idei, o jakie walczył, który nie rozumiał dlaczego znalazł się w czasie wojny akurat po tej stronie barykady, który na wojnie stał się kaleką, dla którego wojna stała się przyczyną rozłąki z ukochaną...

Niby dość oklepany temat ale jest coś w książce "Nokturn" takiego, co sprawia, że nie jest to tylko ckliwa historyjka o żołnierzu, który podczas wojny stracił wszystko. Powieść Lisy St. Aubin de Teran naprawdę robi wrażenie i zapada w pamięć! Pewnie nie jest łatwo zdobyć tę książkę ale jeśli jakimś trafem uda się ją Wam znaleźć, to szczerze polecam!

Irena | 2015-03-29
Przeczytana: 1999 rok