Queen. Ilustrowana historia królowej rocka

Wydawnictwo: Kagra
Queen - The Ultimate Illustrated History Of The Crown Kings Of Rock
muzyka
KoZa

Znani na całym świecie ze swoich elektryzujących koncertów i uwielbiani za niezwykłą muzykę, Queen to zachwycające i trwałe dziedzictwo światowej muzyki rockowej. W pierwszej książce, która tak dokładnie oddaje wielkość i opisuje dzieła tego wielkiego zespołu znajdziecie: - ponad 500 zdjęć i fotografii pamiątek związanych z zespołem zebranych z kolekcji całego świata, w tym mnóstwo wspaniałych zdjęć koncertowych i zza kulis (wiele z nich dotąd nieopublikowanych), biletów, plakatów, koszulek, identyfikatorów, okładek płyt oraz singli - specjalnie przygotowaną historię zespołu i obszerną dyskografię - autorstwa wieloletniego dziennikarza muzycznego, Phila Sutcliffe'a. - komentarze innych autorów i zdjęcia fotografów takich jak: Jon Bream, Jim Derogatis, Harry Doherty, Greg Kot, Daniel Nester, Denis O'Regan, Michael Putland, Mick Rock czy Sylvie Simmons - nieznane fakty, wspomnienia, i rzadkie zdjęcia z archiwum Petera Hince'a, wieloletniego szefa ekipy technicznej Queen oraz producenta i przyjaciela zespołu, Reinholda Macka. - oraz specjalnie zebrane komentarze i wspomnienia współpracowników Queen (Billy Squier) i muzyków będących fanami twórczości zespołu jak Slash, Tommy Lee z Mötley Crüe, Chris Squire z Yes , Rob Halford z Judas Priest, Geddy Lee z Rush, Neil Diamond, Tom Morello z Rage Ageinst The Machine, Kid Rock i wielu innych!

źródło opisu: empik.com

Sonia | 2013-01-15
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Jest to już piąta książka o Queen i Freddiem Mercury, którą przeczytałam. Wcześniej były:

1. Lesley-Ann Jones „Biografia Legendy”,
2. Jim Hutton „Freddie Mercury i ja”
3. Laura Jackson „Freddie Mercury. Biografia”
4. Peter Hince „Queen. Nieznana historia”.

Jako że jestem ogromną fanką zespołu Queen, bardzo interesują mnie wszystkie smaczki i ciekawostki z życia Freddiego, Briana, Rogera i Johna. Książkę „Queen – ilustrowana historia królowej rocka” otrzymałam pod choinkę od mojego narzeczonego, wraz z całym Queen’owym pakietem (kubek i koszulka, później doszła jeszcze płyta). Zaczęłam ją czytać tuż po Nowym Roku.

Jest to prawdziwa perełka kolekcjonerska. Wypełniona po brzegi wspaniałymi zdjęciami o doskonałej jakości, których nigdy wcześniej nie widziałam: koncertowe, zza kulis, identyfikatory grup technicznych, bilety, plakaty, okładki płyt oraz singli. Znajdują się w niej również chronologicznie poukładane recenzje wszystkich albumów (włącznie z albumem nagranym z Paulem...

Innuendo | 2012-07-03

Piękne zdjęcia, ciekawa konwencja. Na pewno jedna z najlepszych książek o Królowej.

6osi4 | 2012-08-03

Świetne zdjęcia, są recenzje płyt... Bardzo ładne wydanie, czego tu więcej chcieć:)

Sooki | 2012-07-23
Przeczytana: 22 lipca 2012

Album w bardzo dobrej jakości,aczkolwiek widziałam błędy.Jednym,który mnie aż raził w oczy,to pomylenie imion rodziców Freddie'go.Wiadomo,że Jer-to imię jego mamy a Bomi-to jego tato.Było tam jeszcze parę "niedoskonałości",ale zdjęcia są dobrej jakości i informacje dołączone do każdej płyty sprawiają,że czytanie staje się przyjemniejsze.Tak czy inaczej książka oddaje właściwe emocje,które towarzyszą przy słuchaniu muzyki Queen.

maciejka | 2011-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2011

Zachwycająca książka - piękne wydanie, rzadkie zdjęcia, recenzje wszystkich płyt, jednym słowem kolekcjonerska perełka, ale ... nie jestem anglistą, ale tłumaczenie wydaje mi się "trochę" amatorskie i te przecinki... Aż szkoda takiej oprawy! Dlatego nie daję maksa. Merytorycznie i wizualnie - maks.

Martyna | 2016-11-11
Piotr | 2016-10-23