Czterej pancerni i pies. Szlakiem "Rudego" i jego załogi!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
kamk

Janek trafiający w cel, Gustlik o mięśniach ze stali, Grześ - kierowca wyborny i Walsyl różnooki, czytający przyszłość z chmur, śmiała Marusia - Ogoniok, zalotna Lidka... Czy żyli naprawdę? Czy takie właśnie mieli przygody? Nie mogę podać dzisiejszego adresu towarzyszy pancernych, ale było ich naprawdę znacznie więcej, niż "Rudy" może pomieścić - wiele tysięcy. A przygód nie zmyślam, bo i po...

Nie mogę podać dzisiejszego adresu towarzyszy pancernych, ale było ich naprawdę znacznie więcej, niż "Rudy" może pomieścić - wiele tysięcy. A przygód nie zmyślam, bo i po co, skoro wystarczy porozmawiać z frontowymi kolegami, by dowiedzieć się prawdziwych i znacznie ciekawszych niż te z fantazji wysnute. Nawet dzieje Szarika nieznacznie tylko podkoloryzowałem, łącząc w jeden parę psich życiorysów.
A gdybym znał te dzisiejsze adresy, to i tak bym nie zdradził. Chcę, by w waszej pamięci zostali zawsze młodzi, odważni i wierni, byście wzięli ich jako towarzyszy na szlak wielkiej i trudnej przygody waszego własnego życia.

źródło opisu: Iskry, 1968

źródło okładki: zdjęcie autorskie