Czterej pancerni i pies, tom 1

Cykl: Czterej pancerni i pies (tom 1)
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
wojna, Rudy 102
Lolek90

Pierwszy tom książki, na podstawie której powstał kultowy serial "Czterej pancerni i pies"

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: źródło własne

liaguszka | 2014-06-05

Z mojego pokolenia przeczytał ją chyba każdy i każdy obejrzał serial, pewnie nie raz... To chyba była jedyna lektura obowiązkowa, bodajże w klasie piątej szkoły podstawowej, po którą z chęcią sięgali uczniowie... Ja w każdym razie do dziś darze ją wielkim sentymentem.

vexlubo | 2017-02-05
Na półkach: Przeczytane, Przesłuchane
Przeczytana: 02 lutego 2017

sam nie wiem po co,
ale poznałem idoli czasów mi mało znanych
super bohaterowie polish wersja ha

najlepsze były rozmyślania szarika

Lolek90 | 2014-02-11
Przeczytana: 10 lutego 2014

Któż z nas nie oglądał kultowego serialu telewizyjnego „Czterej pancerni i pies”? Pamiętam jak w dzieciństwie z utęsknieniem wyczekiwałam niedzielnego przedpołudnia, kiedy włączało się telewizor, a motyw muzyczny zaczynający się od słów „Deszcze niespokojne potargały sad…” zwiastowały, że już za chwilę będziemy mogli obejrzeć kolejny odcinek przygód czwórki przyjaciół, którym towarzyszył dzielny pies o imieniu Szarik. Chociaż wojna była wtedy dla mnie pobocznym tematem, nie da się ukryć, że serial stał się dla mnie pierwszą lekcją historii. Kiedy chodziłam do szóstej klasy szkoły podstawowej, w podręczniku do języka polskiego przeczytałam fragment powieści Janusza Przymanowskiego, na podstawie której został nakręcony mój ulubiony serial z dzieciństwa. Niemal od razu chciałam przeczytać całą książkę. Nie było to jednak łatwe – ostatnimi czasy druk powieści nie był wznawiany, a i antykwariaty nie posiadały egzemplarzy. Dlatego kiedy ostatnio zobaczyłam w witrynie dwa tomy powieści,...

Początek tej historii, dziejący się na Syberii, to była moja szkolna lektura :-)

Rysia | 2014-12-01
Przeczytana: grudzień 2014

Bardzo dobra książka.

Toperz85 | 2015-10-16

O ile serial uwielbiam i mam do niego ogromny sentyment, tak książki niestety nie da się czytać. Byłem rozczarowany. I to nie tylko brakiem Olgierda :)
Ale powtarzam - serial bomba!

YunSoo Mickiewicz | 2016-11-01

Książka bardzo mi się podobała. Zdecydowanie moje klimaty. Napisana w takim hmm... przyjemnym stylu, można było poczuć na własnej skórze przygody pancernych. Postaci są wspaniałe, zakochałam się w Janku. Mimo iż widać, że jest to książka pisana, że tak powiem, na korzyść Związku Radzieckiego, naprawdę ją polubiłam i gorąco polecam wszystkim, którzy lubią przygodowe książki historyczne.

NPol41 | 2016-08-18

Książka fajna ale bardzo ciężko się ją czyta

Lulek | 2019-02-09
Opiekun_Snu | 2019-02-07