Aion: przyczynki do symboliki Jaźni

Tłumaczenie: Robert Reszke
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Carl Gustaw Jung Dzieła". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wrota
Aion: Beiträge zur Symbolik des Selbst
83-900175-6-3
Róża_Bzowa

"W Aionie ponownie podjąłem problem Chrystusa. Nie chodziło mi jednak o kwestię paraleli, jakie można by dlań znaleźć w Geistesgeschichte, lecz o konfrontację postaci Chrystusa z psychologią. Było też dla mnie rzeczą ważną, by zbadać, w jaki sposób astrologia mogła przepowiedzieć nadejście Chrystusa, jak był on rozumiany w duchu swego czasu i w ciągu dwóch tysięcy lat ery chrześcijańskiej. W...

W toku tej pracy stanęła też na porządku dziennym sprawa postaci historycznej - pytanie o człowieka Jezusa".
C.G.Jung

Oprac. Leszek Kolankiewicz.