Człowiek i jego symbole

Man and His Symbols
popularnonaukowa
Robert Palusiński
psychologia analityczna psychika symbole sny nieświadomość

Zamieszczone na okładce zdjęcie Junga oraz jego nazwisko napisane ogromną czcionką to pewne nadużycie. Jung nie pisał tej książki sam, tylko razem z uczniami (mniej więcej każdy po jednej z pięciu części), a spod pióra niby-Autora wyszło raptem niecałe sto z ponad czterystu stron (samego tekstu, dodatków nie wliczam). Nawet nie redagował, tylko przed śmiercią zdążył...

Bardzo dobra książka, w prosty sposób opisane zagadnienia ważne i ważkie.

Bardzo przyzwoite i zgrabne wprowadzenie do Jungowskiego świata :)

Rozdział pisany przez Junga na 9 albo i 10 , Ale nie wszyscy pisali na takim poziomie, więc ocena usredniona. Na pewno warto-nawet czasem się męczac

Naprawdę bardzo zaawansowana książka. Trzeba liznąć sporo psychologii, by się za nią zabrać.

To książka dla introwertyków. Książki Junga są dla ludzi (a właściwie to książka napisana przez jego uczniów), którzy są doświadczeni w samobadaniu swojego umysłu. Dla reszty - niedoświadczonych - może to być bezsensowny bełkot.

PSYCHOLOGIA TOTALNA.

Gwoli ścisłości: Jung jest autorem zaledwie jednego rozdziału, a nie całego tomu. W istocie to praca zbiorowa Junga i jego uczniów pod redakcją Johna Freemana. Znakomita praca Marie-Louise von Franz.

Wciągający wstęp do teorii jungowskiej, napisany przystępnym językiem (nawet dla osoby nastoletniej). Odkrywanie siebie.

Bardzo dobre, wszechstronne i wciągające wprowadzenie do Jungowskiej teorii nieświadomości. Brawa dla tłumacza.

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • 2020
  • 2018

Dodaj cytat z książki Człowiek i jego symbole