Czerwona księga

Carl Gustav Jung Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Das Rote Buch
Data 1. wydania:
2009-10-07
Jerzy Korpanty, Jerzy Prokopiuk
Vis-á-Vis/Etiuda
Das Rote Buch
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Jerzy Korpanty, Jerzy Prokopiuk

Pisanie recenzji to specyficzne zadanie. Oto recenzent stawia się w roli sędziego, a więc kogoś ponad tym, o czym orzeka. Z tego też względu, nie jestem w stanie zrecenzować tej książki. Uznaję jej supremację nad samym sobą, ponieważ jako jedyna nie bała mi się powiedzieć tego, czego nigdzie indziej dostać nie mogłem. Nawet u siebie samego. Wiele moich pędów wykiełkowało z...

Niezwykła podróż poprzez meandry ludzkiej psyche.

Dzieło zarówno ukazujące inspiracje, jak i będące podsumowaniem wieloletnich badań jednego z ojców współczesnej psychologii.
Z początku to barwny zapis marzeń sennych badacza, prowadzący do jego osobistej analizy symboli i archetypów spotykanych w religiach, mitach, a nawet tradycji alchemicznej czy dziełach filozofii...

Prywatny pamiętnik senny Junga. Pozycja, która nie przypadnie do gustu "większości". Bardzo bogata w głębokie treści, jednak pamiętać należy o tym, co Jung zaznacza na samym początku - "to moja droga, ty masz swoją, być może coś ciebie zainspiruje, ale pamiętaj! - to moja droga do wnętrza, a ty masz swoją, która będzie się od mojej różniła".

Wizje i ich interpretacje...

jeśli miałabym w życiu przeczytać jedną książkę, to byłaby ta

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • Może kiedyś
  • Psychologia
  • Psychologia
  • Nauki społeczne - psychologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Czerwona księga