Czerwona księga

Okładka książki Czerwona księga
Carl Gustav Jung Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Das Rote Buch
Vis-á-Vis/Etiuda
2019-09-20
2019-09-20
Data 1. wydania:
2009-10-07
Jerzy Korpanty, Jerzy Prokopiuk

więcej Więcej

Ta książka jest jak podróż po świecie nieświadomości, symboli i duszy. Gdybyśmy nie mieli do czynienia z Jungiem moglibyśmy odnieść wrażenie, że czytamy zapiski szaleńca. Ciężko jednak inaczej podejść do spisania i analizy tak nieuchwytnego materiału, jakim są treści nieświadomie. Książka jest trudna w odbiorze właśnie z racji przedmiotu, którego dotyczy, stanowi jednak...

Tak jak ktoś tu już napisał dla fanów myśli Junga to będzie przyjemnością , jednak polskie wydanie jest bardzo drogie a bez ilustracji Junga które zawierają inne wydania , nie wiem czy kolejne wydanie też nie będzie zawierac wspomnianych ale jeżeli tak to nie ma sensu kupować ...opisu ilustracji których nie ma. Bo tym jest Czerwona Księga .
Ocena dla wydawnictwa .😶😐🤔

Pisanie recenzji to specyficzne zadanie. Oto recenzent stawia się w roli sędziego, a więc kogoś ponad tym, o czym orzeka. Z tego też względu, nie jestem w stanie zrecenzować tej książki. Uznaję jej supremację nad samym sobą, ponieważ jako jedyna nie bała mi się powiedzieć tego, czego nigdzie indziej dostać nie mogłem. Nawet u siebie samego. Wiele moich pędów wykiełkowało z...

Niezwykła podróż poprzez meandry ludzkiej psyche.

Dzieło zarówno ukazujące inspiracje, jak i będące podsumowaniem wieloletnich badań jednego z ojców współczesnej psychologii.
Z początku to barwny zapis marzeń sennych badacza, prowadzący do jego osobistej analizy symboli i archetypów spotykanych w religiach, mitach, a nawet tradycji alchemicznej czy dziełach filozofii...

Prywatny pamiętnik senny Junga. Pozycja, która nie przypadnie do gustu "większości". Bardzo bogata w głębokie treści, jednak pamiętać należy o tym, co Jung zaznacza na samym początku: każdy ma swoją indywidualną drogę, oto moja - być może coś ciebie zainspiruje, być może przez chwilę będziemy podróżowali razem, ale ostatecznie, każdy ma własną drogę do wnętrza.

Wizje i ich...

jeśli miałabym w życiu przeczytać jedną książkę, to byłaby ta

• Chcę w prezencie
  • Psychologia
  • Filozofia
  • 3. 4. 1. Carl Gustav Jung
  • 2021

Dodaj cytat z książki Czerwona księga