Biedny Pettson

Seria: Pettson i Findus
Wydawnictwo: Media Rodzina
Stackars Pettson
Nisia

Kot Findus stara się rozbawić będącego w złym humorze staruszka Pettsona. Ale zamiast wprawić go w dobry humor, jeszcze bardziej go denerwuje. W końcu jednak wymyśla coś, co poprawia Pettsonowi humor, a mianowicie wspólne wędkowanie.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/pettson_i_findus

Bacha85 | 2014-06-01
Przeczytana: maj 2014

Opowieść o Pettsonie oraz jego niesfornym kocie Findusie. Gdy Pettsona dopadł lekki marazm i nic mu się nie chce, kot Findus próbuje go rozerwać, po kolejnych próbach zakończonych porażką, sympatyczne kocisko przypomina sobie, że jest jedna rzecz, która pozwoli wyjść staruszkowi z ponurej zadumy. Wyciąga więc wędkę z komórki i sugeruje swemu panu wyprawę na ryby i choć mężczyzna nieco się opiera, jednak w końcu ulega namowom kota i nieco poprawia mu się humor. Zdecydowanie podoba mi się sposób narysowania tej historii, od razu widać, że autor pochodzi ze Skandynawii, którą można rozpoznać na ilustracjach, góry, las i jeziora, drewniane domki i pustka wokół. Ilustracje, prezentujące wnętrze chaty Pettsona zachwycają drobiazgowością a same postacie budzą sympatię. Spodobała mi się ta książeczka i z chęcią zapoznam się z innymi przygodami tej dwójki.

Lucy | 2015-08-28
Przeczytana: czerwiec 2015

Wspaniała książka dla dzieci - bez przemocy, składająca się z kilku osobnych części. Każda opowiada inną historię. Uczy szacunku do starszych, miłości do zwierząt i otaczającego świata. Ciepła, napisana prostym językiem - absolutnie obowiązkowa dla małych dzieci. Właściwie i dla dzieci i dla dorosłych - czytałam ją z wielką przyjemnością. Króciutka, ale treściwa. Pan Pettson to starszy człowiek, który w tej opowieści jest smutny i nic mu się nie chce. Jego przyjaciel kot o imieniu Findus stara się go rozweselić na jakikolwiek sposób. Nie bardzo mu się udaje, ale bardzo się stara. Koniec jak zwykle pozytywny! Polecam!

Wszyscy w domu lubimy Pettsona i jego kota za piękne ilustracje, humor i pozytywną energię płynącą od bohaterów. To historie bez morałów, o przyjaźni, o zwykłych choc niezwykłych dniach na wsi.
Polecam gorąco.

Basia_Pelc | 2013-05-02

Odkrywam Findusa na nowo, wcześniej mnie irytował, tutaj bawi niezmiernie - ale bardzo się cieszę, że mój kot Helenka jest spokojniejszy, ufff!

Maya | 2014-03-19

Wg. mnie najsmutniejsza z całego cyklu. Ale ciągle iskrzy!

fussy | 2013-09-13

zabawna książka o starszym panu Pettsonie i jego kocie.
Pettson ma gorszy dzień ,kot próbuje go pocieszyć...rozbawić,ale robi to wszystko w bardzo irytujący sposób wiec proponuje mu wędkowanie-ponoć odpręża?
Niesamowicie zdolny człowiek narysował tu obrazki ,świetne detale ,mini ludki ,stworki .Dla małego czytelnika oprócz bardzo interesującej treści te właśnie obrazeczki są chyba najlepsze

Iwona | 2015-01-02
Przeczytana: 2014 rok

Razem z synkiem jesteśmy fanami Pettsona i Findusa. Połknęliśmy wszystkie dostępne w Polsce książki z tej serii. To taka opowieść - snuja. Zero agresji. Idealne przed snem.

JakubowePoczytajki | 2016-10-13
Nesania | 2016-08-28