Czekoladki dla sąsiadki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wilga
kasandra_85

Znakomity zbiór utworów Doroty Gellner, autorki wielu książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, programów telewizyjnych i tekstów piosenek. Pełne humoru, zabaw słownych, ciekawe i nietypowe teksty przypadną do gustu młodszym i starszym. Do tego wspaniałe, oryginalne ilustracje Macieja Szymanowicza. To książka inna niż wszystkie. Polecamy!

źródło opisu: Wydawnictwo Wilga, 2008

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl/index.php?strona=produkt&id=2273&gr=&wiek=

korcia | 2016-04-07
Przeczytana: 23 marca 2016

Jest ciekawie i bardzo zabawnie. Chociaż książka nie jest napisana wierszem, to i tak tekst świetnie się rymuje i czytanie go na głos sprawia dużo frajdy. To świetna zabawa językowa dla dzieci i rodziców. Poszczególne historyjki są krótkie i łatwe do zrozumienia. A szata graficzna? Zdjęcia możecie obejrzeć na blogu:

Uwielbiam te ilustracje, okładkę, drobne detale, które sprawiają, że książeczka jest małym arcydziełem, które zachwyci chyba każdego dzieciaka i rodzica.

Monika | 2016-03-23
Przeczytana: 23 marca 2016

Co tu dużo mówić, klasa sama w sobie. Świetne rymowane opowiadanka o niesfornych zwierzakach, których właścicielką jest pewna sąsiadka. Krótkie, choć treściwe, z niesamowitym humorem. Do tego fantastyczne ilustracje. Coś wspaniałego! I ja i przedszkolaki bawiliśmy się świetnie czytając tę książeczkę. To jedna z tych, które nigdy się nie nudzą.

książek: 2061
AnnaSikorska | 2016-08-23

Dla nas rewelacja. Córka stara się powtarzać rymowanki

Pierwszą rzeczą jaką książka przyciąga małego czytelnika to ilustracje. Bez odpowiedniego uzupełnienie tekstu nawet najbardziej interesujące bajki mogą zostać zignorowane przez małych czytelników. Twórcy „Czekoladek dla sąsiadki” doskonale zdają sobie z tego sprawę i zrobili wszystko, aby lektura była dla dzieci atrakcyjna. Sama okładka kusi, aby wziąć książkę do ręki. Uśmiechnięta pani z radosnym psem i kotem piją herbatkę i zajadają czekoladki. A co znajdziemy w środku? Piękne proste, zabawne i mające w sobie niesamowity urok baśniowości, ciepła scenki z życia sąsiadki i jej zwierzaków (a raczej z życia jej zwierzaków i sąsiadki, która pojawia się w tle). Niewielka ilość elementów, utrwalenie akcji, dynamika ilustracji sprawiają, że dziecko chętnie wraca do książki i samodzielnie przegląda. Maciej Szymanowicz w prosty, subtelny sposób zaczarowuje małych czytelników i przyciąga ich ciepłem kolorów, chwilowością. Patrząc na...

vandenesse | 2011-10-28
Przeczytana: 28 października 2011

Ja tylko dam próbkę:
"Spójrzcie proszę na sąsiadkę. Dziś wyszywa... co? Makatkę. Czasem woła:
- Kici, kici...
A kot jej podaje nici.
- Rany kota! - szczeka pies. - Ja chcę coś podawać też!"

Są rewelacyjne :)

kasandra_85 | 2011-06-26
Przeczytana: czerwiec 2011

„Czekoladki dla sąsiadki” Doroty Gellner to kolejny tom z „Złotej Serii” wydanej nakładem wydawnictwa Wilga. Tym razem poznamy przygodny wszędobylskiej Sąsiadki oraz jej wiernych pomocników, czyli psa i kota. Oczywiście nie zabraknie też innych bohaterów. Jak możecie się domyślać, zwierzaki przysporzą Sąsiadce nie lada zabawnych sytuacji, więc przygotujcie się na dużo śmiechu i zaskakujące zakończenie:)

Książka wydana jest w sztywnej oprawie z pięknie pozłacaną okładką. To co jednak najbardziej zachwyca to oprócz świetnego tekstu, również genialne ilustracje w wykonaniu Macieja Szymanowicza.

„Czekoladki dla sąsiadki” to zabawne, pełne humory wierszyki i rymowanki, które spodobają się młodszym i starszym czytelnikom. Zaskakujące puenty, ciekawe rymy, niesamowite historie i przepiękne ilustracje, które dopełniają całości nie pozwolą się nudzić ani przez chwilę. Wszystkim dzieciom jak i dorosłym czytelnikom polecam serdecznie tę książeczkę. Pozdrawiam!!

Moja ocena: 6/6

kroofy | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Wierszowane czytadło autobusowe dla dzieci :)
Na morały nie ma co liczyć, ale zabawa językiem przednia.
Nie polecam do czytania przed snem, bo zamiast uśpić malucha z pewnością go rozbawi :)

spirit_ofSummer | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014

Książka polecana na blogach mam od razu mnie zainteresowała, od jakiegoś czasu wyszukuje ciekawe pozycje książkowe dla dziecka, co muszę przyznać nie jest takie proste - ponieważ wybór jest przeogromny. Od razu moją uwagę przykuły ilustracje, kolory i rymy. A to na co niestety nie zwróciłam od razu uwagi to treść tej książki: z jednej strony fajne rymowane historyjki o niezbyt grzecznym kocie i psie. A z drugiej strony styl jakim są one napisane: "kocur, pudel warknął," - tekst nacechowany negatywnie, w praktycznie każdej historyjce ktoś krzyczy,ktoś się złości, dzieje się coś złego, na przekór i nic praktycznie z tego nie wynika - poza tym , że kocur i pudel oprócz tego, że stwarzają problemy są naprawdę bezczelnymi i egoistycznymi stworzeniami. I tak kot i pies(wrzuceni do jednego garnka-nie wiem jak można zrównywać kota i psa pod względem charakteru) nie chcą jeść zdrowego jedzenia, ale nie pogardzą czekoladkami, niszczą książkę! grzebią w rzeczach pod nieobecność sąsiadki, nie...

Magduska | 2012-01-02
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: grudzień 2011

Rymowanek moc. Trochę wydaje się za trudna dla mojej 2,5 latki, ale o dziwo wciąż do niej wracamy, na prośbę dziecka.
Można sobie połamać język od tej sąsiadki - szmatki, obiadki, mężatki, rabatki itd.
Ale oryginalna to ona jest. Polecam jednak choćby przedszkolakom.

aningro | 2016-01-08
Przeczytana: 2015 rok

Jeśli chodzi o wiersze dla dzieci i ich zilustrowanie -> majstersztyk

Na półkach: Przeczytane, WILGA

"To jest blok,
a w bloku klatka.
Żółte drzwi,
na drzwiach kołatka.
Zastukajmy w drzwi kołatką
i poznajmy się z sąsiadką."

Nie ma u nas w domu nikogo, kto nie zachwyciłby się tą książką. Od czterolatki po jej babcie. I nic dziwnego, bo jest rewelacyjna!

Wierszowane teksty Doroty Gellner czyta się szybko i tak naprawdę trudno się od nich oderwać. Książka opowiada o sąsiadce i jej przygodach. Psotnym pudelku i kotku w bure łatki. Czytałyśmy z Alą tę książkę już wiele razy i naprawdę bardzo nam się podoba!

Opowiadań jest 17 i wszystkie są bardzo krótkie. Pisane są wierszem więc łatwo wpadają w ucho. Są to historyjki o sąsiadce i jej bardzo psotnych zwierzakach. Pudelek wraz z kotkiem żyją w wielkiej przyjaźni i nie ma dnia by czegoś razem nie zmalowały.

Czytamy zatem o tym jak kradną sąsiadce czekoladki, lub kość z rondelka w którym gotuje obiad dla gości, bawiąc się szmatką rwą ją na strzępy, atakują sweter sąsiada również strasznie go niszcząc lub wylewając herbatkę na obrus....