K. Sztuka miłości

Tłumaczenie: Lech Czyżewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Złota Seria". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
K : The Art of Love
Wiedenka

W roku 1936 Virginia Woolf zanotowała w swoim dzienniku: "Julian stał się mężczyzną - jest opanowany, lecz zgorzkniały, a w jego smutku wyczuwam coś tragicznego". Słowa te dotyczyły jej siostrzeńca. Julian Bell właśnie wrócił z Chin, gdzie wykładał literaturę angielską na uniwersytecie. Jego sławna ciotka nie mogła jednak wiedzieć, że młody człowiek poznał tam nowe oblicze miłości - miłości, która odmieniła go na zawsze. Pewny siebie, żądny przygód chłopak początkowo widzi w Lin - pięknej żonie dziekana uczelni - wyłącznie kolejną zdobycz: uległą i słodką kobietę Wschodu. Nowa kochanka okazuje się pisarką i intelektualistką zafascynowaną zachodnimi prądami literackimi, kobietą wyzwoloną opierającą się presji tradycji i tajemniczą mistrzynią orientalnej sztuki miłości. Kobietą, która łamie obyczajowe tabu i pozwala Julianowi poznać namiętność i erotyzm, jakich jeszcze nie doświadczył. Wzajemne pożądanie zmienia się w głębokie uczucie, za które oboje zapłacą najwyższą cenę...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2008

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

Katherina87 | 2016-02-23

Taoistyczna sztuka miłości w przesyconej erotyzmem powieści opartej na burzliwej historii romansu siostrzeńca Virginii Woolf i pięknej chińskiej pisarki.

W roku 1936 Virginia Woolf zanotowała w swoim dzienniku: Julian stał się mężczyzną- jest opanowany, lecz zgorzkniały, a w jego smutku wyczuwam coś tragicznego.
Słowa te dotyczyły jej siostrzeńca. Julian Bell właśnie wrócił z Chin, gdzie wykładał literaturę angielską na uniwersytecie. Jego sławna ciotka nie mogła jednak wiedzieć, że młody człowiek poznał tam nowe oblicze miłości- miłości, która odmieniła go na zawsze.

Pewny siebie, żądny przygód chłopak początkowo widzi w Lin, pięknej żonie dziekana uczelni, wyłącznie kolejną zdobycz: uległą i słodką kobietę Wschodu. Nowa kochanka okazuje się pisarką i intelektualistką zafascynowaną zachodnimi prądami literackimi, kobietą wyzwoloną opierającą się presji tradycji i tajemniczą mistrzynią orientalnej sztuki miłości. Kobietą, która łamie obyczajowe tabu i pozwala Julianowi poznać...

lila | 2015-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2015

Niby erotyk, ale tak naprawdę, to zwykły romans - bez (moim zdaniem) wielkiej miłości. Baaaardzo dziwny główny bohater - zresztą siostrzeniec sławnej pisarki- Anglik, zakochany w swojej matce, wychowany w rozwiązłej, artystycznej rodzinie. Z kolei Lin - jego kochanka, niby znawczyni tajemnej sztuki kochania nie wniosła niczego nowego do powieści. Wszystko dzieje się na tle rewolucji, wojny.
Dobrnęłam do końca tylko dlatego, że była to książka niewielkich rozmiarów.

visenna88 | 2014-11-19
Na półkach: Przeczytane, 2014, MBP Leszno
Przeczytana: 23 września 2014

Przyjemne czytadło. Ciekawa teoria, głównie zainteresowały mnie powiązania z Virginią Woolf i to, jak autorka wykreowała postać głównego bohatera. Cieszy mnie, że pod koniec książki nie mydliła nam oczu wielką i pokonującą wszelkie przeszkody miłością - bohater przyznaje się w duchu do nieczystości swych uczuć względem wybranki, a uczucia te mają korzenie w imperialistycznej pogardzie do Chińczyków jako narodu sentymentalnego, mniej postępowego, zakochanego w przestarzałej tradycji.
Sceny erotyczne były opisane szczegółowo, ładnie i czytałam je z wypiekami na twarzy. Jeżeli ktoś ma ochotę na lekturę tego typu scen, to polecam tę książkę, wyróżnia się na tle nudnawych szmir na rynku. Aczkolwiek sama opowieść jest taka, hm... Na 3 gwiazdki z 5. Głównie ze względu na to naiwne wcielenie głównej bohaterki jako nic nierozumiejącej intelektualistki. Była tak niewinna, że aż biło fałszem po oczach.

lbadura | 2014-05-02
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Bardzo ciekawa ksiazka. Okazuje sie, ze w wyniku prawomocnego procesu sadowego autorka zostala zmuszona do przepisania ksiazki, gdyz godzila ona w dobre imie zmarlej juz w momencie wydania, kobiety, ktora rzekomo zostala opisana w ksiazce.

W zasadzie to chyba pierwsza ksiazka chinskiego autora jaka przeczytalem. Autorka spedzila jakis czas w Wielkiej Brytanii na emigracji, jednak aktualnie podobno mieszka znowu w Chinach. To wlasnie chinski sad wydal orzeczenie, ktore zmusilo autorke do przepisania ksiazki. Mnie nie bylo jasne, czy wersje ktora przeczytalem to wersja przed czy po przepisaniu.

Akcja ksiazki zaczyna sie w dosc specyficzny sposob. Wlasnie toczy sie wojna domowa w Hiszpanii i glowny bohater, Anglik, zostaje powaznie ranny i ginie. Nie spoedziewalem sie takiego poczatku, glownie dlatego, ze przeciez to ksiazka napisana przez chinska autorke.

Kiedy glowny bohater juz ginie poznajemy jego wczesniejsze dzieje. Jest Anglikiem, pochodzacym z arystokratycznej rodziny,...

Kami33 | 2013-12-08
Przeczytana: grudzień 2013

Do przeczytania tej książki zachęciło mnie to, że chodzi o siostrzeńca samej Virginii Woolf i że jest oparta na faktach. I od tej strony jest ciekawie.
Natomiast sama historia głównych bohaterów mnie rozczarowała.
Autorka nie przekonała mnie do wyjątkowości Lin, a jej tajemna wiedza o sferze seksualnej chwilami mnie śmieszyła.

Lemma | 2011-11-23
Przeczytana: 19 września 2011

„K: Sztuka Miłości” po opisie wydaje się być fascynującą lekturą, ale raczej takową nie jest. Zakazany romans głównych bohaterów, intelektualistów, których zetknął ze sobą los chyba trochę za późno, jest bardzo ognisty i niebezpieczny...Ciąg dalszy na moim blogu http://lemmaelectorium.blogspot.com/2011/11/k-sztuka-miosci-hong-ying.html

PolaTola | 2015-05-22

Romantyczna i nastrojowa historia miłosna chińskiej pisarki i Juliana Bella na tle chińskiej rzeczywistości lat 30. Prawdziwa historia, opowiedziana z uwagą i delikatnością. Jeśli ktoś lubi historie miłosne na tle wydarzeń historycznych, książka może przypaść od gustu.

pozytywka_1605 | 2015-03-13
Przeczytana: 13 marca 2015

Dobrze opowiedziana historia. Zderzenie się dwóch trudnych natur i różnych kultur. Subtelna erotyka, skomplikowane uczucia...

Noriko | 2017-01-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Azja
Przeczytana: listopad 2016

Lekka i przyjemna opowieść o miłości. Z pewnością zainteresuje wszystkich pasjonatów Chin ale również fanów gorących romansów. Ja co prawda nie przepadam za romansami, ale książka wydała mi się ciekawa za samą fabułę i miejsce akcji. Prosta, idealna na chłodne jesienne wieczory przed kominkiem i lampką wina

asiczek | 2015-06-02
Przeczytana: 08 czerwca 2015