Virginia Woolf

Virginia Woolf
978-83-7623-312-3
Virginia Woolf, dla dzieci
Wiedenka

Dziecko niezwykłe, o uważnym spojrzeniu, które lubi opowiadać historie. Dziewczyna niespokojna, która z uporem szuka własnej drogi. Pisarka odważna, która stopniowo osiąga sukces, nie tracąc przy tym głowy. Kobieta żyjąca swą pasją, zdolna do wielkich przyjaźni, do niezwykłych zrywów, obarczona cierpieniem. Życie Virginii Woolf opowiedziane w epizodach i portretach.

Podczas lektury przypomniałam sobie okres, kiedy powieści Virginii Woolf pochłaniałam jedną za drugą, i tak bardzo chciałam pisać jak ona. "Virginia Woolf", ta książeczka, stanowiła dla mnie powrót do przeszłości i przypomnienie o pisarce, którą niegdyś ubóstwiałam i stawiałam na szczycie panteonu pisarzy, a dziś darzę sympatią ze względu na wyjątkowy styl i sposób opowiadania historii. Nic nowego się nie dowiedziałam, jedynie spróbowałam spojrzeć na niektóre epizody z życia Virginii Woolf z innej perspektywy, ale ze względu na osobisty sentyment do "Pani Dalloway" czy "Orlanda", daję ocenę dobrą. Bo jest Wilczyca :-)

kultur-alnie | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

Virginia Woolf i jej życie, skrojone z epizodów, okraszone obrazem. Czytelnik, któremu biografia pisarki nie jest obca, przejrzy z zainteresowaniem, odnajdzie w pamięci kilka faktów z jej życia, nic więcej. Ten, który wcześniej nie miał styczności z Woolf, być może sięgnie po więcej, ziarnko zostanie zasiane. Mnie Virginia fascynuje od dawna, o "Pani Dalloway" pisałam pracę magisterską, a i tak niewielkich rozmiarów książkę Beatrice Masini przeczytałam z przyjemnością.

Paweł | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017

Do poziomu wybitnej prozy trochę brakuje, ale czytało się przyjemnie. Zawarte zostało tu ciekawe spojrzenie na postać Virginii Woolf. Pani Masini podjęła się ukazania zarysu osobowości pisarki oraz przybliżenia jej losów, zrobiła to w całkiem zgrabny, ciekawy i nietypowy sposób. Zdecydowanie mogę polecić tą pozycję, dzięki niej zainteresowałem się bliżej twórczością Pani Woolf, a jest ona godna uwagi.

Pozdrawiam czytelników
Paweł B.