Ida i tajemnicze zagadki

Okładka książki Ida i tajemnicze zagadki Beatrice Masini
Okładka książki Ida i tajemnicze zagadki
Beatrice Masini Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Ładne, sprytne i odważne literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ładne, sprytne i odważne
La bambina che indovinava gli indovinelli
Hachette Polska
2012-01-01
2012-01-01
Ewa Grabowska
zagadki szarady

Tym razem książka głównie dla dziewczynek. Jest to seria Ładna, sprytne i odważne, więc nic dziwnego, że do takich czytelniczek ją kieruje.

Tej bohaterka jest Ida. Bardzo mądra i bystra dziewczynka, której największą pasją jest rozwiązywanie zagadek. Oprócz tego Ida to bardzo odważna i wrażliwa dziewczynka. Największą niesprawiedliwością jest dla niej fakt, że rodzice w ogóle nie słuchają swoich dzieci. Bo w czasach, w których dorastała nasza bohaterka dzieci nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Rodzice decydowali nawet z kim mają założyć rodziny!

Ida ze swoją zdolnością do rozwiązywania wszelkiego rodzaju zagadek szybko zdobyła wielka sławę. Jej rodzice chcieli wykorzystać talent córki, lecz dziewczynce nie spodobała się ich chciwość. Wyruszyła więc w świat by pomagać innym. A, że w owych czasach aż roiło się od złych i podstępnych potworów, dziewczynka miała pełne ręce roboty. Lecz jeśli chcecie poznać przygody tej małej mądrali - przeczytajcie książkę!

Opowiadanie o Idze i jej wędrówce to ciekawa lektura dla dzieci. Książka jest napisana w bardzo ciekawy sposób. Tak jakby autor rozmawiał z nami i jednocześnie opowiadał nam przygody dziewczynki. W treści mamy okazje poznać kilka bardzo fajnych zagadek, wraz z odpowiedziami. Choć bardzo proste mogą zaskoczyć nie jednego czytelnika.

Książeczka jest naprawdę ciekawa. Główna bohaterką jest mała mądra dziewczynka, ale w opowiadaniu natkniemy się również na niespotykane zjawiska i potwory. Znajdziemy wątek o przyjaźni i miłości. Książka zwróci nam uwagę na to, że warto słuchać swoich dzieci, bo często mają one bardzo dużo mądrych rzeczy do powiedzenia.

Dodam jeszcze, że czcionka w książce jest duża i czytelna. co stanowi duży plus dla dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem książek.

• Hachette
  • Dziecięce LUB czytane w dzieciństwie (i trochę później)
  • Chcę mieć/Poszukuje na wymianę
  • Literatura włoska
  • Czytane córce
  • Z dzieciństwa

Dodaj cytat z książki Ida i tajemnicze zagadki