Ciepła głód

Wydawnictwo: Szpak
978-83-931876-8-3
powieść
Ag2S

Sława i świat mediów kreujących życie celebrytów, pokazany z perspektywy gwiazdy oraz redaktorki tabloidu. Lektura powieści skłania do refleksji nad pokoleniem współczesnych trzydziestolatków, których życie zdominowała pogoń za karierą. Bohaterowie książki, mimo że osiągnęli sukces, mają pieniądze i uznanie, nie umieją się cieszyć z tego co osiągnęli - ciągle goniąc za nowym spełnieniem. Miłość jest dla nich chwilową iluzją, zaspokojeniem egoistycznej potrzeby uznania. Za sukces płacą wysoką cenę. Czy przebudzą się z uczuciowego odrętwienia? W tle gorące kulisy show biznesu i kolegiów redakcyjnych kolorowego pisma.

wiejskifilozof | 2015-05-09

Wielu z nas pragnie zostać gwiazdą.Muzyki,filmu.Uważamy,pragniemy takiego życia.Blask fleszy,uwielbienie tłumów, mnóstwo forsy.
Czy naprawdę życie w blasku jupiterów jest takie cudowne ?
Katarzyna Błeszczyńska pokazuje,że nie zawsze.
Oto mamy Alicję lat 34 piosenkarkę pop.Jej kariera powoli się kończy, bo i młodsze i ładniejsze pukają do bram sławy.
Pojawia się Andrzej-jej kochanek.
Który próbuje sprostać życiu z gwiazdą.
Nie jest to jednak taki zwykły romans.
Co to to nie.
To piękna opowieść o polskim show-biznesie.
Jego blaskach ale i ponurych cieniach.
Uważny czytelnik i czytelniczka znajdzie tam też autentycznych postaci.
Choćby Szyca i Palikota.
Warto.

Anika | 2012-10-21
Przeczytana: 20 października 2012

Współczesna powieść o tym, jak wiele możemy stracić goniąc za sukcesem zawodowym, karierą artystyczną, rozgłosem. Ciekawa akcja i wyraziści bohaterowie sprawiają, że książkę naprawdę dobrze się czyta. Polecam

BeataBe | 2011-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Świetny pomysł na powieść, która powstała jakby w odpowiedzi na szerokie, medialne zainteresowanie życiem "gwiazd", czy niezwykłą popularność portali plotkarskich.
Ta książka pochłonęła mnie już od pierwszej strony. Nagle okazało się, że jestem już na 70 stronie. To dobrze rokowało i nie zawiodłam się. Przeczytałam w rekordowym czasie. Zarwałam nockę. Warsztat pisarski znakomity - mimo, że to pierwsza książka tej autorki. Bardzo plastyczne opisy sprawiały, że wszystko doskonale widziałam oczyma wyobraźni.
O czym mówi? To obraz polskich mediów tu i teraz. Bardzo aktualna powieść i bardzo realna. Głównymi bohaterkami książki są znana piosenkarka i redaktorka tabloidu. Książka przedstawia życie prywatne oraz zawodowe - obraz świata z każdej strony. Poznajemy sposoby funkcjonowania mediów w dzisiejszej Polsce, dużo można dowiedzieć się na temat sposobów robienia kariery w polskiej piosence, pracy w redakcji tabloidu, czy polskich paparazzi.
Już sam fakt, że autorka konsultowała się...

Melania | 2012-09-12
Przeczytana: 11 września 2012

Książkę pożyczyłam od koleżanki, która bardzo mi ją zachwalała. Pomyślałam, co może być ciekawego w książce o show biznesie, pogoni ludzi za sławą i pieniędzmi. Zaczęłam czytać i powiem Wam że zdałam sobie sprawę jak niesłusznie oceniałam tę książkę. Ale po kolei ...

Katarzyna Błeszyńska to pisarka, pisze także teksty piosenek i czasem śpiewa."Ocal moje serce" to piosenka autorstwa Pani Agnieszki gdzie również sama ją wykonała w konkursie Premier XXIX Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, piosenka została na tym konkursie najlepszą piosenką o miłości. Ale przede wszystkim Pani Agnieszka to doktor nauk humanistycznych, radca prawny, adiunkt w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, jest specjalistką prawa autorskiego i prasowego. "Ciepła głód" to debiut pisarski autorki.

Czy w show biznesie może człowieka spotkać coś dobrego? Pieniądze ... sława ... ale czy czasami za to wszystko nie trzeba zapłacić zbyt dużej ceny? Tutaj uśmiech, tam spotkanie, wywiady, pierwsze...

Piotr | 2014-08-09
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Wciągająca pozycja. Wartka, zaskakująca akcja oraz mocno nakreślone postacie. Bardzo dobry opis współczesności i wnikliwa obserwacja środowiska show biznesu. A przede wszystkim świetny romans.

Jula | 2012-06-03
Przeczytana: 27 maja 2012

Książka dobrze napisana, ciekawie nakreślone postacie bohaterów i ukazane środowisko naszej rodzimej branży muzycznej oraz redakcji tabloidu, wraz z jego najciemniejszymi stronami. Autorka z dużą znajomością realiów i wnikliwością pisze o złudnym szczęściu, jakie niesie popularność, sława i sukces oraz o bardzo trudnym budowaniu przez ludzi show biznesu relacji uczuciowych z innym - wydawałoby się bliskim i upragnionym - człowiekiem, co zostało ukazane na przykładzie sławnej piosenkarki Alicji.
Powieść na pewno warta przeczytania, szczególnie przez osoby zainteresowane światem branży muzycznej i pracą w tabloidach, ale nie pozostaje w pamięci na długo.

Renee | 2011-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Muszę przyznać, że książkę czyta się nieźle, chociaż sama powieść jest banalna i przewidywalna. Życie bohaterów przedstawione według zasady nieważne jak o tobie piszą, byle pisali. Życie z jednej strony bogate w dobra materialne, a z drugiej puste, próżne i bezsensowne, w którym największą wartością jest szum medialny. Książka opisuje kulisy powstawania sensacyjnych wiadomości w tabloidach i wszelkie manipulacje, a wręcz kłamstwa z tym związane. A z drugiej strony mamy postać gwiazdy walczącej o powrót na pierwsze strony gazet i list przebojów. Mnie książka rozczarowała, ale nie mogę powiedzieć, że męczyłam się z jej przeczytaniem.

CałaJa | 2013-12-02
Przeczytana: 2010 rok

To co spodobało mi się w tej pozycji to ciekawe spojrzenie na polski tzw. show-biznes. Dla laika jest to na pewno nowe spojrzenie na ten temat.
Bohaterów nie polubiłam, ale to i może dobrze bo to dodało książce trochę autentyczności.
Miłość, zdrada, rozczarowanie, walka z własnymi słabościami i ambicjami. I dużo emocji.

Figunia33 | 2013-12-15
Przeczytana: grudzień 2013

Nie jest to powieść wysokich lotów, ale przyjemnie się czyta. Prosta, przewidywalna fabuła, nieskomplikowane postacie, stereotypowe zachowania i banalne zakończenie. Bardzo współczesna powieść. Dobra obyczajówka dla nie wymagających czytelniczek.

Silky | 2016-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Przyznaję, przesłuchałam audiobook. Nie przeczytałam książki w wersji papierowej. Całe szczęście!!! Tylko dzięki Annie Dereszowskiej i ładnej pogodzie na spacerach podczas, ktorych słuchałam "Ciepła głód" udało mi się dotrwać do końca. Sama historia banalna, ale znośna. Opowiastki z życia współczesnych warszawiaków. Niestety język to jakaś pomyłka. Kiepski dobór słownictwa, bardzo amatorsko napisane. "Cofnęła się wstecz"??? Serio??? Czy nikt tej książki nie redagował. Szkoda czasu na tą pozycję. Zbyt wiele dobrych książek czeka na przeczytanie.