Ciepła głód

2010-12-09
2010-12-09
978-83-931876-8-3
powieść

Faktycznie materiał na serial telewizyjny na który bym nawet nie spojrzał . Książkę przeczytałem i koniec przygody z tą pisarką.

Mimo, że wszelkie puenty i wnioski są trafne i na czasie, książka pełna jest banałów... Napisana momentami zbyt prostym językiem (czasem z błędami - bohaterowie kilkakrotnie cofali się wstecz). Zdecydowałem się na odsłuchanie audiobooka, bo... był i ze względu na Panią Dereszowską, która sprawdziła się w roli lektora idealnie. Książka ma swoje momenty, ale też spore niedociągnięcia...

Zmęczyłam tę ksiązkę a może bardziej ona mnie...
Początek fabuły zaczynał się obiecująco-pokazanie świata show-biznesu od drugiej strony-nie tej kolorowej i budzącej zazdrośc ale tej brudnej, pełnej zawiści, pogoni za karierą, sławą itd.
Główne bohaterki są ukazane jako kobiety sukcesu a jednocześnie te, które odczuwają "ciepła głód"
Książka pokazuje jak wygląda takie zycie-pełne przepychu a przy tym pełne braków-miłości, szczerości, uczuć, prawdziwych przyjaciół..
Ciekawe spojrzenie autorki na ten temat odsłania czytelnikowi pewne kuluary tego świata,jednak jak dla mnie powieść jest banalna i przewidywalna.

Zmęczyłam tę ksiązkę a może bardziej ona mnie...
Książka pokazuje jak wygląda takie...

Lekka powieść, z czasem nawet przewidywalna. Mimo wszystko płynnie wplecione niektóre kwestie filozofii egzystencjalnej bliskie każdemu człowiekowi, a przynajmniej każdej kobiecie. Cieszę się, że przesłuchałam tę książkę.

Przyznaję, przesłuchałam audiobook. Nie przeczytałam książki w wersji papierowej. Całe szczęście!!! Tylko dzięki Annie Dereszowskiej i ładnej pogodzie na spacerach podczas, ktorych słuchałam "Ciepła głód" udało mi się dotrwać do końca. Sama historia banalna, ale znośna. Opowiastki z życia współczesnych warszawiaków. Niestety język to jakaś pomyłka. Kiepski dobór słownictwa, bardzo amatorsko napisane. "Cofnęła się wstecz"??? Serio??? Czy nikt tej książki nie redagował. Szkoda czasu na tą pozycję. Zbyt wiele dobrych książek czeka na przeczytanie.

Wielu z nas pragnie zostać gwiazdą.Muzyki,filmu.Uważamy,pragniemy takiego życia.Blask fleszy,uwielbienie tłumów, mnóstwo forsy.
Czy naprawdę życie w blasku jupiterów jest takie cudowne ?
Katarzyna Błeszczyńska pokazuje,że nie zawsze.
Oto mamy Alicję lat 34 piosenkarkę pop.Jej kariera powoli się kończy, bo i młodsze i ładniejsze pukają do bram sławy.
Pojawia się Andrzej-jej kochanek.
Który próbuje sprostać życiu z gwiazdą.
Nie jest to jednak taki zwykły romans.
Co to to nie.
To piękna opowieść o polskim show-biznesie.
Jego blaskach ale i ponurych cieniach.
Uważny czytelnik i czytelniczka znajdzie tam też autentycznych postaci.
Choćby Szyca i Palikota.
Warto.

Czy naprawdę życie w blasku jupiterów jest takie cudowne ?
Katarzyna Błeszczyńska pokazuje,że nie zawsze.
Pojawia się Andrzej-jej...

Wciągająca pozycja. Wartka, zaskakująca akcja oraz mocno nakreślone postacie. Bardzo dobry opis współczesności i wnikliwa obserwacja środowiska show biznesu. A przede wszystkim świetny romans.

To co spodobało mi się w tej pozycji to ciekawe spojrzenie na polski tzw. show-biznes. Dla laika jest to na pewno nowe spojrzenie na ten temat.
Bohaterów nie polubiłam, ale to i może dobrze bo to dodało książce trochę autentyczności.
Miłość, zdrada, rozczarowanie, walka z własnymi słabościami i ambicjami. I dużo emocji.

właśnie czytałam uszami głosem A. Dereszowskiej. Udała się powieść, nie ma co :)

Nie jest to powieść wysokich lotów, ale przyjemnie się czyta. Prosta, przewidywalna fabuła, nieskomplikowane postacie, stereotypowe zachowania i banalne zakończenie. Bardzo współczesna powieść. Dobra obyczajówka dla nie wymagających czytelniczek.

• Audiobooki
  • 2016