Dziewczyna i Carino

Wydawnictwo: Wydawnictwa Radia i Telewizji
83-212-0516-X
Zaczytana

Akcja dzieje się z początku w małej miejscowości "Mokra" lecz w późniejszych częściach książki miesza się z Warszawą.Książka opowiada o przyjaźń młodej pani doktor weterynarz, Grażynie z koniem o imieniu Carino.

Historia opowiada o Pani Grażynie młodej weterynarz, która zajmuje się koniem. o imieniu Carino, mnóstwo miłości, oddania wkłada w swoją pracę, bardzo kocha konie.
Przeczytałam z wielką radością i przyjemnością tą książkę lepsza jest od serialu
Przyjemna, ciepła pełna wzruszeń, ciepła w sobie historia wciąga bardzo, warto było sięgnąć po nią i przeczytać.
Jestem miłośniczką i również pasjonatką tych pięknych, mądrych zwierząt zachwycona jestewm książką

Adrianna | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

"Dziewczynę i Carino" dostałam od mojej Babci. Już w dzieciństwie spodobała mi się ta powieść. A teraz chciałam sobie odświeżyć wspomnienia o stadninie w Mokrej. Mimo upływu lat książka nadal mi się podoba. Główna bohaterka, Grażyna, to twarda kobieta, bardzo ambitna. Chce zostać specjalistką od koni, mimo że wszyscy mówią, że to jest praca zarezerwowana dla mężczyzn. Młoda pani weterynarz nie poddaje się jednak i każdemu chce udowodnić swoją wartość. Autor w dosyć ciekawy sposób przedstawił życie w małej społeczności w Mokrej. Każdy ma tutaj swoje małe układy, wpływy. Grażyna i tutaj musi się odnaleźć, choć to nie będzie takie łatwe.
Szczególne miejsce w powieści zajmują oczywiście konie. Co prawda nie jestem wielką pasjonatką koni, ale po tej lekturze mam szczerą ochotę na wycieczkę do stadniny.
Naprawdę miło było wrócić do lektury z dzieciństwa.

| 2014-06-06
unicornication | 2016-06-24
Na półkach: Rozczarowanie, Przeczytane

Kolejny dowód na to, że literatura, w której występują konie i jeździectwo nie ma żadnych interesujących tytułów.

Ale Jestem | 2011-03-19

Pomimo tego, iż daję ocenę dobrą, książka jest jak najbardziej poprawnie napisana. Nie mam jej nic do zarzucenia. Jeżeli ktoś lubi zwierzaki, a w szczególności konie-polecam.

Kr12345 | 2014-10-28
Na półkach: Przeczytane, Konie

Jako osoba zakochana w koniach obowiązkowo musiałam przeczytać tą książkę w dzieciństwie. Opowieść ładna, ale jakoś bardzo mnie nie chwyciła za serce.

Kocham tę książkę!Trzyma w napięciu,pokazuje kobiecą determinację i to,że miłość nie zna granic.Polecam!
zielonooka0901

unicornication | 2011-02-02