Wydawnictwo: Ha!art
83-89911-22-1
poezja
Kamil Szkup

"Przerażająco dojrzały a zarazem frywolny debiut Jasia Kapeli zapowiada podniesienie poprzeczki dla młodych poetów polskich o co najmniej świetlny rok. Nie pamiętam książki, po której byłbym pewien, że mamy do czynienia z zupełnie nową jakością w poezji. Jeśli co jakiś czas przyjść musi moment przesilenia, wyczerpywania się zastanych dykcji i oczekiwania na przełom, to z całą pewnością moment ten następuje właśnie teraz. Kapeli udaje się to, co nie udawało się żadnemu z autorów penetrujących rejony konfesji uwolnienie się od taniego barbarzyństwa, nachalnego powtarzania tych samych banalnych gestów, przemierzania utartych szlaków personalizmu, nanoszonych w tym zimnym kraju przez prawie dwadzieścia lat na karty brulionów i postbrulionów. Po prostu zajebiście świeża, nowoczesna i kurewsko dobra poezja." [Igor Stokfiszewski]

Kaśka | 2012-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2012

Dla mnie genialne ! Właśnie tego oczekuję od literatury - niesamowitego zaskoczenia, tego czegoś niespodziewanego. Kiedy czytam i z każdym kolejnym słowem, chcę coraz więcej i więcej. Podoba mi się styl autora, to, że nawet użyte wulgaryzmy brzmią tak poetycko. Polecam wszystkim tym, którzy chcą czegoś nowego, odmiennego.

visenna88 | 2011-09-09
Przeczytana: 13 lipca 2011

Ilość czytelników tego tomiku wierszy mówi sama za siebie - to, czego on potrzebuje, to... Reklama właśnie!!! Dlaczego tak genialne utwory nie są popularne?

Alex | 2010-12-05
Na półkach: Przeczytane, Poezja
Przeczytana: marzec 2008

Jaś Kapela odzyskuje język poezji, nie bawiąc się w żadne konwenanse.

PaniKa | 2011-03-18

Najlepszy tomik poezji współczesnej, jaki czytałam. Zabieram go zawsze, gdy wyjeżdżam na dłużej.

bjasonek | 2016-08-22
radoslavv | 2016-07-04