97883-62006-73-1
wiersze, poeci, antologia
poezja
Elbereth

Od wydawcy: Antologia wierszy 21 poetek i poetów, którzy debiutowali w dekadzie 2000-2009 i którzy w przekonaniu Romana Honeta - autora wyboru oraz redaktora tomu - zadecydują o obliczu poezji polskiej na najbliższe lata, może nawet na dziesięciolecia. Oto "poeci na nowy wiek": Justyna Bargielska, Magdalena Bielska, Jacek Dehnel, Sławomir Elsner, Julia Fiedorczuk, Konrad Góra, Łukasz Jarosz,...

Od wydawcy:

Oto "poeci na nowy wiek": Justyna Bargielska, Magdalena Bielska, Jacek Dehnel, Sławomir Elsner, Julia Fiedorczuk, Konrad Góra, Łukasz Jarosz, Bartosz Konstrat , Szczepan Kopyt, Joanna Lech, Agnieszka Mirahina, Joanna Mueller, Edward Pasewicz, Tomasz Pułka, Bianka Rolando, Robert Rybicki, Paweł Sarna, Julia Szychowiak, Joanna Wajs, Przemysław Witkowski

Pafnucy | 2011-02-06

Wystawiam trzy gwiazdki, bo młodą polską poezję należy wspierać i promować. Ale czy na pewno młodą? Wystarczy spojrzeć na metryki niektórych z pomieszczonych w książce twórców i przypomnieć sobie, ilu geniuszy i rzeczywistych poetów minionych pokoleń w ich wieku gryzło już piach. Ale coż: jak się nie ma, co się lubi...

Tytuł jest też chyba mocno na wyrost, bo żeby tak na początku wieku być już przekonanym, że bohaterzy ci się ostoją jako czytani wciąż twórcy za lat 10 - 40 - 60.

Fox Mulder | 2011-08-03
Przeczytana: 2010 rok

Wybór autorów jest kompleksowy, została uwzględniona większość najważniejszych debiutów poetyckich początku XXI wieku. Świetna robota Romana Honeta. Przy okazji oprawa graficzna książki jest godna zwrócenia na nią uwagi, pochwalenia.

konto_usuniete | 2019-01-20

W zestawieniu z rokiem obecnym bardzo intersująca pozycja. Pozostaje pytanie, czy poeci według Honeta wypłynęli, bo dobrze przewidział ich sukcesy, czy dlatego, że zostali wzięci pod uwagę w powyższym zbiorze.

biedronkax | 2012-08-14
Na półkach: Przeczytane, Poezja
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

jak na zbiór poezji różnych poetów przystało jest tu pare poetyckich pomyłek,a za razem kilku bardzo ciekawych autorów,których z miłą chęcią poznam bliżej.
nazwiska do zapamiętania: magdalena bielska, jacek dehnel, sławomir elsner, julia fiedorczuk, łukasz jarosz oraz joanna lech:) (ocena bardzo subiektywna,według mojej literackiej wrażliwości)

książek: 1903

Chyba najbardziej do gustu przypadł mi Elsner. Na pewno jeszcze wrócę i zweryfikuję.

poevariat | 2019-01-22
ttt | 2018-03-11