Polskie mięso, czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać

Okładka książki Polskie mięso, czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać
Jaś Kapela Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Seria z morświnem publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Seria z morświnem
Krytyka Polityczna
2018-09-30
2018-09-30
weganizm mięso drób

Z ciekawostek z książki można się dowiedzieć, że populacja orła bielika po wieloletnich staraniach osiągnęła liczbę około półtorej tysiąca osobników, natomiast w roku 2016 w Polsce wykluło się 1,1 miliarda piskląt, których celem życiowym jest wylądować na talerzu.

Połowę książki można przeczytać, ale całej nie trzeba. Kilka momentów jest drastycznych, więc to książka dla ludzi o mocnych nerwach? Z krojeniem mięsa na talerzu jakoś nikt nie wiąże specjalnych emocji, przyzwyczailiśmy się do krojenia innych istot.

Styl Kapeli nie zawsze mi odpowiada. Jednak to po spotkaniu z autorem wpadłem na pomysł, żeby może jednak spróbować jeść tylko rośliny – to wydarzenie miało na mnie zdecydowanie większy wpływ niż sama książka. Cieszę się jednak, że ją przeczytałem.

Smacznego kotlecika :)

Smacznego kotlecika :)

Nie zrozumcie mnie źle - ale gdyby 1/4 tego co pisze autor było prawdą, to firma w której rzekomo pracował na czarno nigdy by się nie wypłaciła. Więcej tu fantazji niż rzeczywistych wypadków.

Książka, która z pewnością wstrząśnie nie tylko weganami, wegetarianami, ale i mięsożercami. Autor przeprowadza śledztwo, w którym zatrudnia się do pracy w fermie kurzej. Moim zdaniem warto przeczytać chociażby po to, by przekonać się, że małe rzeczy mają znaczenie tj. ograniczenie mięsa czy mleka a nawet całkowita z nich rezygnacja.

Książka bardzo potrzebna. Mogłaby być na liście lektur licealistów, bo w młodym pokoleniu drzemie siła i nasza przyszłość, a przynajmniej chcę w to wierzyć.

Kupujcie, czytajcie i przechodźcie na weganizm. Świetna książka!

Kupujcie, czytajcie i przechodźcie na weganizm. Świetna książka!

Świetna, refleksyjna i uprzedzając pytania - dla wszystkożerców. Bardzo bardzo polecam - historia dosłownie - z życia wzięta.

Książka otwierająca oczy i uwrażliwiająca. Dałam ją do czytania mojej babci, co skłoniło ją do przejścia na wegetarianizm, więc MA MOC :)

Dla wegan, nie-wegan, wegetarian, mięsożerców, sceptyków. Zawiera na pewno garść ciekawych i szokujących informacji oraz przemyśleń. Błyskotliwie napisana, lubię ten humor, trochę jakbym gadała z ziomkiem nad piwem, ale jednak na poważnie.

„ Przyroda chyba wszędzie jest piękna. Jak widzisz coś brzydkiego, prawdopodobnie zrobili to ludzie”. Mocna, przygnębiająca, bardzo ważna i nie powinno się jej przegapić w czytelniczym rozkładzie jazdy. Rzecz o piekle zgotowanym zwierzętom i idącym za nim piekłem pracujących w tym piekle ludzi. Siłę rażenia tej książki można porównać do uderzania obuchem w łeb albo widzianego w dzieciństwie świniobicia na wsi. Jaś Kapela doskonale zdaje sobie sprawę z tego, „że trzeba być zmianą, którą chce się widzieć w świecie” i nie bierze jeńców.

Dodaj cytat z książki Polskie mięso, czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać