Polskie mięso, czyli jak zostałem weganinem i przestałem się bać

Jaś Kapela Wydawnictwo: Krytyka Polityczna Seria: Seria z morświnem publicystyka literacka, eseje
Krytyka Polityczna
weganizm mięso drób
publicystyka literacka, eseje
Seria z morświnem
weganizm mięso drób

Książka bardzo potrzebna. Mogłaby być na liście lektur licealistów, bo w młodym pokoleniu drzemie siła i nasza przyszłość, a przynajmniej chcę w to wierzyć.

Kupujcie, czytajcie i przechodźcie na weganizm. Świetna książka!

Świetna, refleksyjna i uprzedzając pytania - dla wszystkożerców. Bardzo bardzo polecam - historia dosłownie - z życia wzięta.

Książka otwierająca oczy i uwrażliwiająca. Dałam ją do czytania mojej babci, co skłoniło ją do przejścia na wegetarianizm, więc MA MOC :)

Dla wegan, nie-wegan, wegetarian, mięsożerców, sceptyków. Zawiera na pewno garść ciekawych i szokujących informacji oraz przemyśleń. Błyskotliwie napisana, lubię ten humor, trochę jakbym gadała z ziomkiem nad piwem, ale jednak na poważnie.

„ Przyroda chyba wszędzie jest piękna. Jak widzisz coś brzydkiego, prawdopodobnie zrobili to ludzie”. Mocna, przygnębiająca, bardzo ważna i nie powinno się jej przegapić w czytelniczym rozkładzie jazdy. Rzecz o piekle zgotowanym zwierzętom i idącym za nim piekłem pracujących w tym piekle ludzi. Siłę rażenia tej książki można porównać do uderzania obuchem w łeb albo...

Naprawdę proste i mega wciągające wytłumaczenie dlaczego weganizm jest spoko! Dobre powody i argumenty do nie bycia wszystkożercą i do przekonywania tychże do przejścia na jaśniejsza stronę mocy!

Doceniam za zaangażowanie, za intencje, za lekkie pióro i poczucie humoru pomimo wszystko.

Mój gust literacki zdecydowanie mnie nie zaskakuje, ale półka z ulubionymi książkami już tak. Kiedy przyglądam się swoim ukochanym tytułom, jestem zdumiona ich różnorodnością. Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia, czy na tej półce znajdują się choćby dwa podobne dzieła. Nic nie...

Ja wiem, że są różne gusta, ale styl w jakim książka została napisana, a więc osobista podróż po świecie weganizmu i szacunku do przyrody, ogólnie niezbyt mi odpowiada, bo zbyt wiele w niej szczegółów z osobistych historyjek i anegdot, a zbyt mało, nomen omen, mięska, a więc faktów, prognoz i zalecanych strategii działania. Spodziewałem się, może niezbyt racjonalnie, jednak...

Dyskusje

• 2019