Riese. Poszukiwania największej tajemnicy Trzeciej Rzeszy

978-83-88259-44-9
II wojna światowa
literatura faktu
hunter

książka poświęcona została nowym tropom "poszukiwawczym" i badaniom w terenie, w tym: kwestii istnienia nieodkrytego dotychczas sektora centralnego, na południe od obiektu "Włodarz"; sprawdzaniu śladów wskazujących na istnienie tunelu kolejowego, mającego być główna magistralą transportową kompleksu; tajemnicy głównego szybu windowego "Riese"; relacjom mówiącym o znajdowaniu w jednym z obiektów przemysłowych w tym rejonie pojemników z radioaktywną rtęcią.

Zydel | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Dla maniaków :)
Ponownie wybieram się na Dolny Śląsk, stąd wątek tajemnic tego regionu na tapecie.
Jak dla mnie to za dużo tu dywagacji i pytań. Owszem, znalazłem kilka informacji które pomogą mi w wycieczkach do opisywanych obiektów ale spodziewałem się większej koncentracji faktów i historii kompleksu "Riese". Rozumiem że taka jest konwencja pisania pana Witkowskiego, stąd nie czepiam się jakoś specjalnie do całości. Tylko lekki niedosyt pozostał.
Nic to. Ja pogrzebię dalej w temacie.

Marcin | 2015-09-11
hunter | 2010-11-15