Dla ciebie dziadku

Wydawnictwo: Czartoria
literatura faktu
katarzyna12

To trzecia książka napisana przez Krzysztofa Czarnotę. Autor nie mierzył się dotąd z tak poważnym tematem. Sięgnął do swoich korzeni, do historii życia własnego dziadka. To losy rodziny wywiezionej na Sybir, zimą 1940 roku. O tym jak udało im sie przeżyć i wrócić do Polski.

źródło opisu: Czartoria, 2005

Magdalena Maria Zofia | 2014-06-05
Przeczytana: 01 czerwca 2014

Piękna książka. Po prostu.
Powstała z miłości wnuka do Dziadka, do rodziny, do Polski.
Wspaniała opowieść o człowieku, który rzucony w wir wojennych wydarzeń umiał pozostać dobrym Ojcem, Mężem, Polakiem. Warto przeczytać, bo to najlepsza i najbardziej emocjonalna książka o Sybirakach jaką przeczytałam. Od dziś rodzina Czarnotów i ich historia będzie miała w moim sercu miejsce szczególne. Być może dlatego, że też mogłabym napisać taką książkę dla Mojego Dziadka. Nie mam jednak niestety takiego talentu jak autor tej opowieści. Jednak zawsze, codziennie, mimo, że Cię już z nami nie ma, myślę o Tobie mój Dziadku.

Po książkę sięgnęłam za namową mamy i przeczytałam jednym tchem nie mogłam potem długo zasnąć bo wstrząsnęły mną przeżycia bohaterów. Opowiada o losach polskich wysiedleńców którzy przeżyli zsyłkę na Syberie i powrocie do Polski Piękny jest koniec popłakałam się bo takiego szacunku do chleba chyba u nas już nie ma? Cóż polecam na pewno dobra lektura dziękuję ze ktoś odważył się opisać dramatyczne losy rodziny.

Radek | 2013-04-02
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Świetna książka. Przejmująca, prosta, szczera i uczciwa. Najlepsza książka o zesłaniach na Sybir, jaką czytałem. Gorąco polecam

Gabryśka | 2016-03-29
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Bardzo wzruszająca opowieść, pozwalająca przeżyć straszne lata Syberii, które wiele Polaków musiało ścierpieć.

klimczok6 | 2017-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2017