Szkoła czarodziejów

Cykl: Krąg Magii (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
School of Wizardry
Iselin

Książka ta opowiada o losach chłopca, Randalfa, który pragnął zostać rycerzem do chwili, gdy bramy zamku w Doun przekracza tajemniczy mag. Ku swemu zdziwieniu Randalf odkrywa, że sam posiada nadprzyrodzoną moc. Wiedziony impulsem, porzuca poczucie bezpieczeństwa i pewną przyszłość, by zostać uczniem Szkoły Czarodziejów. Wkrótce po rozpoczęciu kształcenia w dziedzinie sztuk magicznych Randalf...

Wkrótce po rozpoczęciu kształcenia w dziedzinie sztuk magicznych Randalf odkrywa, że będzie musiał pokonać wiele przeszkód i jednego śmiertelnego wroga - zanim ze zwyczajnego ucznia awansuje do rangi wędrownego czarodzieja.

PABLOPAN | 2012-07-28

Całkiem sympatyczna seria, dobrze wspominam przygody młodego bohatera.

Aurelia | 2012-11-11
Przeczytana: maj 2004

Fajna wciągająca książka o przygodach młodego chłopca :)

Olleo | 2013-09-26
Przeczytana: 25 września 2013

W pierwszej chwili rzuca się w oczy infantylna okładka. Głowę daję, że w czasach mojej młodości ta książka miała okładkę bardziej w stylu fantasy, a mniej z dziecięcej półki. I to by była dobra koncepcja, bo książka nijak ma się do produkcji typu Harry Potter. Jest to przedstawiciel lekkiej fantasy z średniej półki. Z wyższej średniej nawet bym powiedział, bo choć fabuła i postacie są nierozbudowane, to język, jakim jest powieść napisana, jest co najmniej dobry.

O ile aż ciśnie się, by Harrego Pottera zaliczyć do grupy powieści napisanych w konkretnym komercyjnym celu, to Krąg Magii jest świetną pozycją dla początkujących w świecie klasycznego fantasy.

| 2016-09-26
EnBee | 2016-08-03