Dziewięć żywotów Christophera Chanta

Tłumaczenie: Danuta Górska
Cykl: Światy Chrestomanciego (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Lives of Christopher Chant
dona

Zanim Chrestomanci - najpotężniejszy czarodziej na świecie - został Chrestomancim, był zwyczajnym Christopherem Chantem. No, może nie całkiem zwyczajnym. Odbywał bowiem nocne wyprawy do krainy snów, wędrując do tajemniczego Miejsca Pomiędzy, skąd prowadziły drogi do różnych światów. Zwiedzał je, a potem wracał bezpiecznie do własnego łóżka. Aż do dnia kiedy przekonał się, że inne światy rzeczywiście istnieją! I że istnieją inne żywoty Christophera Chanta!

źródło okładki: Wydawnictwo Amber

Alianne | 2015-03-23
Przeczytana: 23 marca 2015

Książki Diany Wynne Jones doskonale prezentują różnicę pomiędzy dobrymi książkami dla dzieci a po prostu dobrą literaturą.
Są książki, które uwielbiałam jako dziecko, ale jako dorosła osoba w życiu nie byłabym w stanie ich przetrawić. Aktualnie mając już ponad 20 lat na karku, zagłębiłam się w światy Chrestomanchiego z zapałem dziecka. I jestem nim oczarowana.
Co prawda rozumiem więcej i zwróciłam uwagę na więcej rzeczy niż dziecko - chociażby na dość traumatyczne wątki przewijające się przez większość książek tej serii - ale to, że moja perspektywa jest szersza nie odcięło mi dostępu do zabawy z książkami. I właśnie dlatego uważam, że Światy Chrestomanchiego, z "Żywotami", które są chyba najlepszą częścią ze wszystkich, to po prostu kawał dobrej literatury, niezależnie od tego czy ma się lat 6, 16 czy 60.

Goszka | 2011-08-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To wcale nieprawda, że książka podobna jest do świata Harry'ego Pottera, bo wspólne mają tylko to, że występuję tu magia. Gdy czytałam tę książkę, myślałam sobie, że autor musi mieć naprawdę dużą wyobraźnię, co jest wielkim plusem :)

krasnylud | 2015-06-14

Dla dzieci, ale czyta się świetnie. Podoba mi się kreacja wielu światów, czarodzieja o 9 życiach, zwłaszcza w wersji małego chłopca. Który do tych żyć nie jest przywiązany :)

Gwyn | 2010-08-10

Pomysł dość interesujący, choć nie mamy tu nic nowego. W dodatku po kilkunastu stronach lektura wywołuje irytację z powodu głupoty protagonisty, który niemal do końca książki jakoś nie potrafi się domyślić tego, do czytelnik bez trudu wyłowi na samym początku. Ale poza tym czyta się dość przyjemnie.

Raczej dla młodszych czytelników.

Filemona | 2012-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2012

Poziom nie odbiega od poprzednich części. Jones znów serwuje nam bohaterów, którzy nie są jednoznacznie czarni ani biali, porywa nas szybką akcją, raczy nas ciekawymi kocimi bohaterami... Innymi słowy, warto przeczytać.

Bruinen | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Jak zwykle Pani Jones nie zawiodła. W tym tomie pokazuje nam dzieciństwo Chrestomanciego pełne magii i równoległych światów. Miła lektura dla tych młodszych, ale myślę, że i starszych czytelników :)

Zuza | 2012-07-16

Nawet ciekawa książka,ubolewam tylko na tym,że biblioteka nie posiada kolejnych części...

POdobało mi się, ale nie jest to taka dobra lektura, żeby zaliczyć ją do ulubionych.

Illithiar | 2013-05-03

CHyba ulubiona z serii.