Królewska córka

Okładka książki Królewska córka Debra Doyle, James D. MacDonald
Okładka książki Królewska córka
Debra DoyleJames D. MacDonald Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Krąg Magii (tom 6) fantasy, science fiction
Krąg Magii (tom 6)
The High King's Daughter
Egmont Polska
2001-01-01
2001-01-01
Bartłomiej Ulatowski
powieść amerykańska

Okładka książki Zamek czarodzieja Debra Doyle, James D. MacDonald
Zamek czarodzieja Debra Doyle, James ...
Okładka książki Tajemnica Wieży Debra Doyle, James D. MacDonald
Tajemnica Wieży Debra Doyle, James ...
Okładka książki Szkoła czarodziejów Debra Doyle, James D. MacDonald
Szkoła czarodz... Debra Doyle, James ...
Okładka książki Magiczny Posążek Debra Doyle, James D. MacDonald
Magiczny Posążek Debra Doyle, James ...

Jest to książka, którą zaczęłam czytać kilka lat temu. Jednak po skończeniu tej przygody stwierdzam iż nie ma nic gorszego niż przeciętna książka. Na złą przynajmniej można ponarzekać. Ta jest po prostu letnia. Wszystkie opisy tworzą wrażenie jakby czytało się książkę kucharską kompletny brak stylu. Zdaję sobie sprawę iż jest to książka dla młodzieży i to nie taka jak te dzisiejsze z których wychodzą wielotomowe sagi, które czytają ludzie w każdym wieku ale niestety tej historii brakuje polotu. Nie wiem czy zainteresowałaby 10-cio latka. Historia jest paskudnie poprawna wraz z przygodami, opisami i bohaterami. Brakuje jej iskry. Jest to ostatni tom cyklu Krąg Magii o przygodach czarodzieja Randala i podejrzewam, że najciekawszy sądząc z opisów wcześniejszych tomów. Jedyne co jest na plus to wydanie. Okładka jest urocza i przywodząca na myśl nostalgiczne lata dzieciństwa, kartki i ilustracje też zrobiły swoje aczkolwiek ilustracje mogły by być mniej skontrastowane. Są za ciemne i niewiele na nich widać. Jedno jest pewne jestem zadowolona że moja przygoda z tym czytadełkiem się zakończyła. Okładka nie jest w stanie zrekompensować słabej treści mimo tego, że często się łudzimy iż dla okładki możemy wiele książce wybaczyć. Niestety nie zawsze.

Książka dosyć ciekawa. Podejmuje wszechobecne w literaturze fantasy wątki elfów, magii i walki dobra ze złem. Wartka akcja, zero przynudzania. Dodatkowo wzbogacona przemyśleniami głównego bohatera. Brak znajomości poprzednich części nie przeszkadza w zrozumieniu nawet najmniej istotnego wątku tej historii. Polecam jako coś lekkiego do poczytania przed snem :)

Zaznaczyć

Zaznaczyć

Bardzo przyjemnie się czyta. Książka nie męczy umysłu. A pozwala w niezwykły sposób wyobrazić sobie trochę inny świat..

• 2011
  • 2009 i wcześniej
  • Rok 2014
  • ♕ Biblioteka ♕
  • Dla dzieci (stare kiedyś i nowe kiedyś)

Dodaj cytat z książki Królewska córka