W objęciach jasności

Tłumaczenie: Renata Kopczewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Świat Książki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Książki
Embraced by the light
837129154X
śmierć kliniczna, dusza, Bóg
Julia

Nagły kryzys po operacji, jaką Betty J. Eadie przechodziła w wieku trzydziestu jeden lat, sprawił, że znalazła się w stanic śmierci klinicznej. Doświadczenia, które wówczas stały się jej udziałem, uważane są za jedne z najpełniejszych i najbardziej wstrząsających wizji „życia po życiu", z jakimi kiedykolwiek zetknęli się studiujący to zjawisko badacze. Po odratowaniu Betty potrafiła przekazać i odtworzyć z niemal fotograficzną wiernością wszystko, co zobaczyła, co usłyszała i czego się nauczyła. Przeżyciami, które zmieniły jej widzenie świata i całe życie, pragnie się obecnie podzielić z innymi ludźmi przynosząc im w ten sposób nadzieję i pocieszenie.

źródło opisu: Świat Książki, 1995

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Marzenia | 2015-01-11
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 stycznia 2015

Opis stanu w śmierci klinicznej. Jak dla mnie pozytywne, dobre, oczywisty sens życia, mało odkrywcze.

popiszsieplay | 2016-08-25
Przeczytana: 18 marca 2016

Niesamowita historia kobiety, która doświadczyła śmierci klinicznej. Świadectwo wiary dające nadzieję, pokazujące, że śmierć jest dopiero początkiem.
Tylko, że "W objęciach jasności" to praktycznie kopia "Po schodach do nieba"... Czyżby autorka byłą łasa na pieniążki?

"Żeby zaznać radości, najpierw trzeba poznać smutek."
"Tylko te przeżycia są ważne, które pomagają nam lepiej kochać. Wszystko inne jest zaledwie mało ważnym dodatkiem."

Ania | 2010-12-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 1990 rok

Przeczytałam wiele lat temu.Pamiętam, że nie spałam całą noc, czytałam.Inaczej nie mogłam.Potem pożyczałam osobom, dzięki której stanęli na nogach po tragicznych przeżyciach.Potrafi wstrząsnąć i zmienić nasze myślenie.Ale potrafi też rozśmieszyć..tych, którzy nie wierzą.Dla mnie lektura obowiązkowa.

| 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Dziś skończyłam czytać ,,W objęciach jasności'' Betty J. Eadie. Przeczytałam tę historię w niekonwencjonalny dla mnie sposób bo w PDFie i chyba w końcu przekonam się do takowego czytania.

Po raz pierwszy o tej pozycji usłyszałam w liceum od wychowawczyni z oddziału, choć jak dotąd nie dane mi było jej przeczytać.
Nie jestem w stanie opisać tego co przeczytałam.. Brakuje mi słów... Pomimo to spróbuję, choć obawia, się, że będzie to bardzo nieudolny opis.
,,W objęciach jasności'' to opis przeżyć, których doznała Betty J. Eadie w stanie śmierci klinicznej.
Autorka, opisała swoje spotkanie z Jezusem.. Z Jezusem pełnym miłości. Bezinteresownej...

Książka jest cudowna. Dała mi nadzieje, że pomimo mojej grzeszności, pomimo moich częstych zwątpień jestem istotą kochaną przez Stwórcę..
Po przeczytaniu ,,W objęciach jasności'' znowu pogłębiłam swoją wiarę, w to że śmierć, kończy tylko wędrówkę człowieka na ziemi.. Polecam każdemu..

Fionn_Lirriel | 2016-07-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książkę przeczytałem urywkowo, ale i tak odmieniła moje życie. Nie uważam się (już) za chrześcijanina, a mimo to uważam Betty za wiarygodną osobę. Czy w takim razie daję wiarę jej wizjom? I tak i nie, zależnie od aspektów poruszanych przez jej podświadomość... W każdym razie - polecam.

Meliska | 2014-07-21
Przeczytana: 01 lutego 2010

Och cudowna.....przeczytałam chyba trzy razy. Dodała otuchy w chwilach zwątpienia po śmierci bliskiej osoby. Polecam szczególnie osobom wierzącym ponieważ tym da nadzieję:) Osobiście ją uwielbiam.

Katarzyna Taras | 2015-10-20
Przeczytana: 05 października 2014

Nie jestem w stanie opisać tego co przeczytałam.. Brakuje mi słów... Pomimo to spróbuję, choć obawiam się, że będzie to bardzo nieudolny opis.

Kate | 2015-03-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Kamila | 2011-03-26
Przeczytana: 26 marca 2011

Niesamowita, pouczajaca historia. Udziela wielu odpowiedzi na nurtujace mnie pytania. Zapewne wielu czytelnikow nauczy innego spojrzenia na zycie i te wartosci, ktore sa naprawde wazne. Goraco polecam. Adam! Dziekuje za pokazanie mi tej lektury. P.S. Naprawde nie idzie sie od niej oderwac. Moje dziecko biegalo z przelanym pampersem bo tak mnie wciagnela ta ksiazka :)Pozdrowionka.

male22 | 2016-02-16
Przeczytana: 2015 rok

Daje nadzieję, że życie po życiu jest lepsze. Przeczytałam ją na raz, bo nie potrafiłam inaczej. Przy jej czytaniu zaczyna się zastanawiać nad swoim istnieniem, taka duchowa książka...