Posłaniec

Tłumaczenie: Alexandra Górska
Cykl: Gabriel Allon (tom 6)
Wydawnictwo: Muza
The Messenger
978-83-7495-162-3
posłaniec, silva
Linda Goździk

W Londynie ginie człowiek podejrzany o powiązania z Al Kaidą.
W jego komputerze zostają znalezione zdjęcia, które każą podejrzewać tajnym służbom Izraela, że Al Kaida planuje jeden z najzuchwalszych zamachów w dziejach: zamach na Watykan.

Bed | 2011-10-11
Przeczytana: 09 października 2011

Jeśli się lubi książki sensacyjne, thrillery szpiegowskie to jest coś w sam raz do poczytania. Sama rzadko zabieram się za takie powieści, bo wszystkie wydają się takie same. Również w Posłańcu fabuła jest trochę typowa: siatka terrorystów arabskich planuje zamachy i grupa dzielnych agentów próbuje temu zapobiegać. Mimo wszystko ta książka wydała mi się wyjątkowa. Czyta się szybko i przyjemnie. Akcja toczy się żywo i wciąga czytelnika w świat szpiegów :). Postacie stworzone są mocno zarysowane i te dobre i złe. A główny bohater jest i przystojny, i ma w oczach to coś, i posiwiałe skronie, i przyjaźni się z Ojcem świętym. W życiu byłby przytłaczający, ale jako agent - super. Jak twierdzi autor, niektóre z opisanych faktów są prawdziwe. Zwłaszcza przepływy pieniędzy między terrorystami a ich sponsorami. Mimo wszystko dla mnie to po prostu powieść, którą z ciekawością przeczytałam.

Jagvet | 2012-11-04
Przeczytana: sierpień 2011

Jedna z najlepszych pozycji w dorobku Daniela Silvy. Bardzo dobrze napisana powieść szpiegowska z nietuzinkowymi bohaterami osadzona w przyjemnych zakątkach świata. Świetna fabuła wciąga, a klimat powieści sprawia, że książkę dobrze się czyta zarówno w długie jesienne wieczory jak i na plaży w Grecji:)

Agro | 2013-01-19

Bardzo dobra powieść szpiegowsko - sensacyjna o tematyce bardzo na czasie..Autor bardzo fajnie pozwala nam sie wczuc w cala historie. Ciekawi bohaterowie zarowno ci dobrzy jak i ci zli. Szybkie zwroty w akcji, odrobina napiecia a wszystko zgrabnie opisane bez zbednego pitu pitu...Bardzo wygodnie sie czyta. Brawo

bekjef | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014

Dobra, a może nawet bardzo dobra. Jestem już po lekturze paru tytulow tego autora i ta wydaje sie najsłabsza. Po kilku fragmentach gdzie naprawde wceiąga i zapomina sie o uciekajacych stronach, są dłuzyzny a i pewne sprawy mozna przewidzieć naprzód. Ale jako fan powiesci szpiegowskiej i samego autora polecam.

Tom Aves | 2016-08-26
Na półkach: Kryminały, Przeczytane
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Ciekawe, wciągające, potrafi uwieść. Izrealskie słuzby specjalne vs dżihad. Karaiby, Turks i Caicos, Szwajcaria, Watykan. Zamachy i kontrakcje. Będę szukał więcej Silvy

Ageszi | 2014-10-15
Przeczytana: 14 października 2014

Książka spójna, ciekawa. Akcja wartka czasami tylko autor wchodził według mnie w zbędne opisy. Były momenty że czasami się gubiłam, było to na początku powieści, jakoś zagmatwane wydawało mi się to kto z kim jest i dla kogo pracuje, ale to być może wynikało z małego skupienia się na książce. Ogólnie powieść bardzo mi się podobała, postać Gabriela konserwatora sztuki jest ciekawa, z chęcią przeczytam inne powieści z tym bohaterem. Arabscy terroryści jak zwykle bogaci i piękni ;) ale ja lubię takie książki, także mi się podobało.

Linda Goździk | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Jeszcze chyba nigdy tak szybko autor nie przekonał mnie do siebie. Jego styl jest wyjątkowo inteligentny i ciekawy. Choć nie przepadam za tematyką szpiegowską z pewnością sięgnę po następną książkę Silvy.

Elegant_Gypsy | 2016-09-14
Przeczytana: 13 lipca 2016

Język znośny, akcja wartka. W sam raz do trmawaju

JohnSmith | 2014-08-12
Przeczytana: 11 lipca 2014