Żywioł ognia

Wydawnictwo: Buchmann
Wild Fire
Ag2S

Inne wydania

Ekskluzywna leśniczówka w głuszy przy granicy z Kanadą to siedziba elitarnego klubu amerykańskich dżentelmenów - polityków i wojskowych, bogatych prawicowych facetów. W pewien jesienny weekend 2002 - dokładnie rok i miesiąc po pamiętnym 11/9 ? liderzy klubu zawiązują tajny pakt zemsty pod kryptonimem Żywioł Ognia. Wkrótce potem nieopodal leśniczówki zostaje znalezione ciało agenta federalnej grupy antyterrorystycznej. Przyjaciel zabitego, detektyw John Corey i jego żona Kate, agentka FBI, odkrywają szokujące związki pomiędzy działalnością nobliwego klubu i instalacjami nuklearnymi w amerykańskich miastach. Nadciąga armagedon.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88981&lang=pl

Krzysztof Baliński | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Mamy w tej książce political fiction z elementami sensacji i politycznych teorii spiskowych, a wszystko w tle pamiętnego 11 września 2001 roku, kiedy to eksplodowały bomby samoloty miedzy innymi na wieżach Word Trade Center w Nowym Yorku. Ta tragedia zjednoczyła Amerykę. A i cały świat był tym wstrząśnięty. Ten widok widziany tego dnia z telewizora przypominał jakiś gówniany film przez Amerykańców nakręcony, ale niestety, tego dnia to była rzeczywistość.

Widać po lekturze książki, że 11 września wstrząsnął również autorem. Nelson De Mille zadaje swoim czytelnikom ciekawe pytanie:
Jak daleko sięgają granice zemsty?

W rzeczywistości wojny w Afganistanie i Iraku to odpowiedź USA za ten akt terroryzmu. Przypuszczać należy, że kryzys gospodarczy zapobiegł przynajmniej jeszcze jednej awanturze w którą dzielni Amerykanie by się wpakowali. Ale starczy politykowania: wróćmy do książki.

A tutaj w powieści zatytułowanej „Żywioł ognia”, mamy wysoko postawionych polityków i...

Heisenberg | 2016-03-13

Bardzo lubię książki Nelsona DeMille, a zwłaszcza te, których bohaterem jest John Corey. Sięgając po „Żywioł ognia” też liczyłem, że pożytecznie spędzę z tą książką czas, czyli będę zadowolony jak z innych powieści DeMille’a. Niestety, stwierdzam, że zawiodłem się okrutnie; a ukończyłem tą powieść tylko i wyłącznie dlatego, że nie mam w zwyczaju odkładać książki na półkę nie skończywszy jej. „Żywioł ognia” można określić czterema literkami – N.U.D.A. Książka „przegadana”; śledztwo (o ile w tym przypadku można napisać o czymś takowym!) ciągnie się mozolnie przez około 600 stron z 669-ciu, jakie tworzą objętość „Żywiołu…”, i WRESZCIE zbliża się koniec powieści – nagle akcja przyspiesza, dobro wygrywa, zło przegrywa, i tyle. The End.
Pomysł przedstawiony w książce jest naprawdę ciekawy, tylko szkoda że autor rozciągnął go bezsensownie i przede wszystkim nudnie do bólu. O jakieś 300 stron za dużo.

Mateusz | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Akcja bardzo wciągająca, w której niepokorni przedstawiciele CIA (John i Kate) stają przeciwko bogatemu, przebiegłemu i niebezpiecznemu Bainowi Madoxowi. Książkę czyta się niezwykle łatwo, pomimo ilości stron. Specyficzne poczucie humoru, sposób zachowania, chodzenie własnymi ścieżkami oraz upór jednego z głównych bohaterów (Johna), sprawiają, że staje się on od samego początku osobą, której szczerze dopingujemy w jego poczynaniach wraz ze swoją małżonką Kate.
Bardzo polecam książkę tym osobom, które cenią sobie nieprzewidywalność wydarzeń oraz akcję, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Książkę przeczytałem całkiem przypadkiem i zapewne nie będzie to ostatnie dzieło tego autora.
Na koniec pojawia się pytanie w głowie czytelnika, czy "żywioł ognia" istniał naprawdę albo, czy powinien istnieć w sytuacji dzisiejszego zagrożenia terrorystycznego....?

Cosmo | 2013-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2013

Fantastyczna książka, jedna z lepszych jakie czytałam. Niezwykle dopracowana akcja, pełna zwrotów, mieszanka humoru i sensacji - nie można się nudzić! Przy tym para głównych bohaterów jest niezastąpiona, świetnie się uzupełniają. Polecam! :)

Przemysław Czapski | 2013-07-17
Przeczytana: 09 lipca 2013

Bardzo solidna porcja sensacji. Trochę naciągana intryga , ale kto nie lubi czytać o superbohaterach ratujących świat przed zagładą nuklearną . Napisana z dbałością o szczegóły i dużą dozą humoru książka do przeczytania w jeden wieczór ( no może dwa ) bo dość duża objętościowo.
Polecam.

Bosy | 2013-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Każdy z nas pamięta dzień 11 września 2001r. Wstrząsające relacje telewizyjne i radiowe,śmierć niewinnych ludzi, zagrożenie terrorystyczne ze strony Iraku, wzmożone akcje prowadzące do "bezpieczeństwa"...
Wciąż w świecie, wokół nas istnieją zagrożenia, wojny, terroryzm. Czy można temu zadziałać, czy możemy dziś czuć się zupełnie bezpieczni?
Bohaterowie powieści John i Kate, małżeństwo, należą do jednostek państwowych, pracujących na rzecz bezpieczeństwa kraju.Często współpracują ze sobą. Każde z nich przeżyło atak terrorystyczny w Północnej Wieży. Każde z nich z chęcią wymazałoby ze swojej pamięci ten dzień. Rok i miesiąc później zajmują się sprawą tajemniczego zaginięcia przyjaciela, którego zadaniem była obserwacja prywatnego terenu Custer Hill Club. Obydwoje uzupełniają się w pracy i choć każde z nich ma swoje metody, nie zawsze są zgodni do ich słuszności. także ich pracodawcy nie zawsze spieszą im z pomocą.
Akcja trzyma w napięciu, a odkrycia , które zrobią bohaterowie...

Frukto | 2015-10-01
Na półkach: Przeczytane, Sensacja
Przeczytana: 01 września 2015

Czwarty tom przygód Johna Correya jest kontynuacją historii opisanej w "Nadejściu nocy". Po atakach z 11 września pojawiają się głosy, że rząd USA nie robi wystarczająco wiele w walce z terroryzmem - gdy za tymi głosami stoją wielkie wpływy w polityce i ogromne pieniądze będące w posiadaniu osób o bardzo radykalnych poglądach pojawia się pytanie, gdzie jest granica między obroną kraju a zwyczajną zemstą i ludobójstwem. Powieść trzyma w napięciu, jednocześnie stawiając przed nami dylematy moralne. Dwulicowość tajnych służb, zepsucie moralne polityków, mieszanie się polityki i prywatnego biznesu, walka o wpływy, pieniądze, władzę. Gdy dodamy do tego niezrównany humor i ironię naszego głównego bohatera dostaniemy naprawdę dobrą powieść nie tylko dla fanów gatunku.

unbeliever | 2016-03-25
Przeczytana: 25 marca 2016

Nelson de Mille w dobrej formie. A to oznacza kolejną dobrą powieść. Lubię thrillery tego autora. Bohater nie walczy z jakąś olbrzymią organizacją przestępczą, ale ze złym człowiekiem. To w pewnym sensie 'urealnia' jego zmagania. A opowieść napisana z polotem, z odpowiednią dawką humoru i dobrze przekazanej grozy. I do tego na czasie, bo znowu mamy do czynienia z terroryzmem. Książka była na tyle wciągająca, że odpalałem czytnik przy byle okazji :-) Polecam.

dynamis | 2014-06-13

Książkę czyta się lekko, szybko. Ukazane są w niej intrygi stosowane wewnątrz amerykańskich organizacjach rządowych jak również ambicje zmiany świata przez wpływowych ludzi.

Mati85 | 2016-01-17
Na półkach: Przeczytane, Powieści
Przeczytana: styczeń 2016

Moim zdaniem zbyt długa. Niechęć budzi zwłaszcza zbyt duża ilość głupich dowcipów i odzywek głównego bohatera. Choć sam pomysł jeżeli chodzi o fabułę bardzo ciekawy