Spadek

Wydawnictwo: Garamond
Windfall
thriller, bagley
Valanthe

Trudno powiedzieć, od czego zaczęła się cała ta sprawa. Z pewnością nie od Bena Hardina. Może jednak wówczas, gdy Jomo Kenyatta nakazał kenijskiej delegacji przy Organizacji Narodów Zjednoczonych zorganizowanie działań, mających na celu usunięcie Afryki Południowej z ONZ. Doszło do tego dwudziestego ósmego października tysiąc dziewięćset siedemdziesiątego czwartego roku; zapewne też wkrótce po tym fakcie Południowoafrykańczycy doszli do wniosku, że muszą coś zrobić w tej kwestii.

źródło opisu: Garamond, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

drobnypijaczek | 2014-03-07
Przeczytana: 06 marca 2014

Powieści tego autora w wielu przypadkach bywają wciągające i pasjonujące. Czyta się je szybko i przyjemnie. W tym przypadku było zupełnie inaczej. Nota na okładce sugeruje, że będzie to przygoda przez duże P. Oj co ja się namordowałem, żeby skończyć. Pierwszych kilka stron wciąga, ma się do czynienia z ciekawym zawiązaniem tematu, jednak nie ma się co łudzić, gdzieś od połowy autor gubi wątek, czytelnikowi plączą się podobnie brzmiące nazwiska, a główny bohater ma tyle przygód co kot napłakał. Po pierwszej powieści z przygodami Stafforda, lekkiej i przyjemnej liczyłem na coś więcej. Dużo więcej. Akcja się nie klei, intryga jest kiepska, a z całości wieje nudą. Do tego okropne polskie wydanie pełne literówek i błędów stylistycznych. Stanowczo odradzam, robi wrażenie nijakiej.

Marduk | 2016-04-08
Marta Mantaj | 2015-10-07