Zaczęło się w Dallas

Tłumaczenie: Sarah Sobecka
Cykl: Harry Schultz (tom 1)
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Qu'Allais-tu faire a Dallas
Harry Shulz
hunter

Jaką to śmiertelną tajemnicę odkryli w Dallas jej przyjaciele i ona sama? A inni? Ci, których nie znała: strip-teaserka, kierowca taksówki, dziennikarka... Dlaczego zginęli? Co do jej przyjaciół, gniją oni teraz dziesięć stóp pod ziemią ogrzewani przez nagrobną płytę z czarnego marmuru. Zniknęli jeden po drugim, Tom, Dorothy, a teraz Bill... Kto to zrobił? Zawodowy morderca? Narkoman o szalonych oczach, w dżinsach poplamionych wymiotami, z tłustymi włosami? Mały grubas o wyglądzie urzędnika, patrzący lękliwym wzrokiem zza okularów w drucianej oprawie, nerwowo miętoszący w dłoniach New York Timesa?

C&T

źródło opisu: C&T, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Spiderdog86 | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

Od zawsze lubiłem płatnych morderców. Czy to w grach, filmach czy książkach. Wszystko jedno. Ciężko trafić na dobre książki o zabójcach. Jakiś czas temu usłyszałem o przygodach Harry'ego Schulza, więc postanowiłem zainteresować się tą serią. Jest ona dosyć rzadka,dlatego kilka książek z serii, których nie udało mi się znaleźć w formie ebooków, nabyłem w formie używek na Allegro. Byłem podekscytowany. Nie spodziewałem się rozmachu jak w przypadku przygód Jasona Bourne'a,ale myślałem, że drugi Szakal będzie w zasięgu. Srogo się zawiodłem. Pierwszy tom przygód Harry'ego Schulza jest zwyczajnie nudny. To krótka i nudna książka z prostą fabułą.Do tego Harry Schulz jest praktycznie postacią drugoplanową,co może nieco dziwić, gdyż to seria o nim. Jedynym plusem jest to, że Harry nie jest romantycznym mordercą jak ci wszyscy kreowani przez świat kina. Harry zabija wszystkich,na których dostaje zlecenie,nie lituje się nad nikim. Jest zimnym i wyrachowanym mordercą, który myśli tylko o...

Lampka | 2014-01-09
Przeczytana: grudzień 2013

Nie porywająca, bohaterowie do mnie nie przemówili, tak samo jak główna intryga. Całkowicie też nie podobało mi się zakończenie.
Przyznać muszę jednak, że książka wciągnęła mnie, byłam ciekawa jak się skończy, choć tutaj się rozczarowałam

adam | 2014-11-16

Polecam tym, którzy lubią dobry kryminał. Moim zdaniem świetna książka pokazuje, że świat jest mały i nie łatwo jest uciec od przeszłości, a nieoczekiwany zwrot akcji i wątek miłosny dodaje tylko aromatu całej książce.

Magdalena | 2011-11-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 1994 rok

Szalenie wciągająca i dająca do myślenia

sebastian | 2011-01-04

Nic zdradzał nie będę.Polecam super.

Aleksandra Sawicka | 2017-08-16
Martyna | 2017-08-16