Piwnica pod Baranami

978-83-61533-82-5
Pwnica pod Baranami
popularnonaukowa
jusola

Podtytuł: Początki i rozwój (1956 - 1963). Początki powstania Kabaretu i rozwój od 1956 roku. Książka napisana przez Barbarę Nawratowicz, współtwórczynię "Piwnicy pod baranami" razem z Piotrem Skrzyneckim i grupą innych, zapalonych aktorów sceny krakowskiej. Rozwój i niezwykła działalność "Piwnicy pod Baranami" była tak wielka, że promieniowała z tego Ośrodka na całą Europę i Stany...

Podtytuł: Początki i rozwój (1956 - 1963).

Początki powstania Kabaretu i rozwój od 1956 roku. Książka napisana przez Barbarę Nawratowicz, współtwórczynię "Piwnicy pod baranami" razem z Piotrem Skrzyneckim i grupą innych, zapalonych aktorów sceny krakowskiej. Rozwój i niezwykła działalność "Piwnicy pod Baranami" była tak wielka, że promieniowała z tego Ośrodka na całą Europę i Stany Zjednoczone. Ludzie (głównie Polonia zagraniczna) z całego świata przyjeżdżali posłuchać i zobaczyć, na czym polega fenomen Piwnicy. Wśród odwiedzających to miejsce nie brakowało też turystów z zagranicy, którzy nierozumiejąc języka polskiego, potrafili świetnie bawić się razem z Kabaretem, który stał się legendą i przeszedł do historii Krakowa i Polski, wciąż czynnie działając po dzień dzisiejszy. Kabaret wpisał się w klimat i atmosferę Krakowa. I stało się rzeczą naturalną, że mówiąc czy pisząc o Krakowie, wymienia się wśród fenomenów: Wawel wraz z Katedrą i grobami królewskimi, Sukiennice, Bazylikę Mariacką z Ołtarzem Wita Stwosza, Radio RMF i Kabaret "Piwnica pod Baranami".

Marzeniae | 2015-06-11
mila gromysz | 2012-11-25