Wyzwanie czytelnicze LC

Mózg emocjonalny. Tajemnicze podstawy życia emocjonalnego

Tłumaczenie: Andrzej Jankowski
Wydawnictwo: Media iRodzina
The emotional brain
mózg, emocje, psychologia, uczucia

Co się dzieje w naszym mózgu, że czujemy strach, miłość, złość, radość? Czy kontrolujemy nasze emocje, a może one kontrolują nas? Czy zwierzęta mają emocje? W jaki sposób doznane we wczesnym dzieciństwie urazy wpływają na nasze późniejsze zachowanie, nawet jeśli zostały wyparte z naszej świadomej pamięci? W "Mózgu emocjonalnym" autor ukazuje genezę ludzkich emocji i dowodzi, że wiele z nich...

W "Mózgu emocjonalnym" autor ukazuje genezę ludzkich emocji i dowodzi, że wiele z nich wynika ze złożonych układów nerwowych, które tak się ukształtowały, by umożliwić nam przetrwanie.

DimaKorlotian | 2014-04-22

Krótko i na temat: "Co inni sądzą o funkcjonowaniu mózgu, przedstawię Wam biliard opinii i koncepcji, na końcu moja, która jest dobra" Ale nie dość dobra dla mnie. Lektura ciężka dla "amatorów".

Patyk | 2018-11-04
arnold | 2018-10-30