101 Mitów o Zdrowiu

978-83-7436-209-2
Zdrowie, Mity, Medycyna
zdrowie, medycyna
Mariusz

Autor obala 101 mitów i przesądów o zdrowiu.
Czytelnik dowie się, że wcale nie trzeba pić dwóch litrów płynów dziennie, że witamina C wcale nie chroni przed przeziębieniami.
Przeczytawszy tę książkę, będziesz mógł skuteczniej i bardziej świadomie zadbać o swoje zdrowie.

Kaś | 2012-10-11
Przeczytana: 11 października 2012

Książka dobra, ale generalnie nierówna i niekonsekwentna w swojej treści . Zgoda, przedstawia wyniki różnorodnych ciekawych badań i obserwacji, ale nawet taki sposób pisania nie powinien prowadzić do tego, żeby w konkluzjach poszczególnych rozdziałów czy komentarzach wtrącanych do opisywanych wyników badań, znajdywały się sprzeczne wnioski. To podważa wiarygodność treści, co też nie wpływa pozytywnie na wizerunek autora - dziennikarza medycznego. A dodatkowo - reklama "przyjaznego dla zdrowia" produktu firmy Tefal na okładce... Suma sumarum, nie oceniam nisko - warto przeczytać, ponieważ można się sporo dowiedzieć. Niech każdy czytelnik ustosunkuje się do zawartych treści wedle swojego uznania, od siebie polecam lekkie zdystansowanie.

Negatywne wrażenia jeszcze przed lekturą. Tekst na okładce obiecuje "autor tej książki obala 101 mitów o zdrowiu." A poniżej logo partnera wydawniczego, którym jest... jeden z największych koncernów farmaceutycznych. Czyli co, dziennikarz Wprost na zamówienie "obala" mity o zdrowiu? Niech żyje niezależne dziennikarstwo. Ale ok, może się czepiam. Co jednak na jednym ze skrzydełek okładki książki w cenie 43 zł robi reklama Tefal? Żałosne i żenujące. Nie kupiłbym tej książki, gdybym miał ją wcześniej w ręku. A że zamawiałem przez internet, spróbuje przeczytać...

wyatt | 2014-03-12
Przeczytana: marzec 2014