Ellie Pride

Tłumaczenie: Anna Bartkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dla pań". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muza
Ellie Pride
837319603X
alabe

Po tragicznej śmierci matki piękna i uparta Ellie Pride musi sobie radzić sama. Obiecała umierającej matce, że w swoim życiu ponad uczucia przedłoży stabilizację i wysoką pozycję społeczną. Dlatego, wbrew sobie, odrzuca zaloty Gideona Walkera. Wkrótce zamieszkuje z bogatymi krewnymi i wkracza w świat luksusu, cierpi jednak z powodu lęku i osamotnienia. Ujawnione wkrótce przerażające okrucieństwo wuja zmusza ją do małżeństwa bez miłości z człowiekiem słabym, którego stara się wspierać w konflikcie z jego własnym ojcem. Żyjąc u boku męża, Ellie nie może jednak zapomnieć o swoim uczuciu do Gideona. Ich drogi krzyżują się wielokrotnie. Gdy wypadki przybierają tragiczny obrót, Ellie musi zmobilizować całą dumę i wszystkie wewnętrzne siły, by pokonać przeciwności losu.

[Muza S.A., 2004]

źródło okładki: wydawca

Marlena | 2014-06-19
Przeczytana: 17 czerwca 2014

Wciągająca i przejmująca historia o miłości, pasji obowiązku i rodzinie. Są początki XX wieku, gdzieś w tle powstaje ruch sufrażystek gdzie kobiety walczą o równouprawnienie i prawo do głosu. Ellie Pride, zakochuje się w biednym robotniku Gideonie Walkerze. Jej matka, która sama popełniła mezalians wychodząc za mąż z miłości, mimo swojego szczęśliwego związku pragnie dla swoich dzieci lepszej przyszłości i niechętnie patrzy na ukochanego córki. W ciąży z czwartym dzieckiem wie, że nie przeżyje porodu. Moralność tamtych czasów zabrania aborcji i kobieta przez cały okres wytyka mężowi „winę”. Po porodzie w agonii, każe przyrzec córce, że zerwie znajomość z Gideonem i odda się pod opiekę jej sióstr, którym będzie absolutnie posłuszna. Po śmierci matki siostry i bracia zostają rozdzieleni. Ellie zamieszkuje z bogatą ciotką i jej okrutnym mężem. Jej ojciec w poczuciu winny staje się alkoholikiem. Siostrę zabiera do siebie skąpe wujostwo o bardzo ostrych zasadach moralnych i etycznych a...

toska1982 | 2013-02-09

Typowa kobieca literatura. Książka napisana prostym językiem, bez wielkich poetyckich sformułowań. I mimo, że temat mogło by się wydawać przerobiony na wszelkie sposoby, to bardzo mi się podobała. Ellie i jej życie to samo pasmo nieszczęść, po mimo jej wielkich starań wszystko co robi dla rodziny i najbliższych jest źle odbierane. A Ellie do końca nie traci nadziei, ma tak wielką siłę w sobie że tylko pozazdrościć.
Bardzo dobrze mi się ją czytało, akcja stopniowo się rozwijała i do końca trzymała w niepewności. Długo się za nią zabrać nie mogłam ale cieszę się że w końcu przeczytałam i zostałam mile zaskoczona treścią.

Tabake | 2014-05-19

Bardzo przyjemna, wciągająca książka. Losy Ellie Pride poruszają i niezmiernie wzruszają!

Monex | 2012-11-20

Książka bardzo dobra, czyta się ją jednym tchem.

anilenka | 2013-02-04

świetna książka!