Dwa pocałunki

2000-01-01
83-7245-373-X
Lidia Rafa, Aleksandra Komornicka
romans

Kiepskie połączenie kryminału z romasindlem - do tego nudne, infantylne. irytujące, banalne. Nijakie. Szkoda czasu... na prawdę

CZY BĘDZIESZ SZUKAĆ BLIŹNIACZKI, KTÓRA ZAGINĘŁA PO TYM JAK OSIĄGNĘŁA WSZYSTKO, ZOSTAWIAJĄC CIĘ Z NICZYM?

Maggie McCrae nie miała łatwo. Zawsze stała w cieniu siostry, która od najmłodszych lat przeznaczone miała bycie gwiazdą. Mogła zdobyć wszystko, mieć każdego faceta - nawet tego, którego uwodziła dla zabawy i na złość Maggie.

Główna bohaterka mieszka na odludziu, gdzie próbuje ułożyć sobie życie po stracie męża. Jej córka tęskni za dawnym życiem i ciotką Markizą, - siostrą Maggie - która traktuje ją pobłażliwiej niż matka.

Wtem na ranczu pojawia się były mąż jej siostry a zarazem niespełniona miłość Maggie. Okazuje się, że Markiza zaginęła a Maggie ma pomóc byłemu kochankowi udowodnić, że nie ma on nic wspólnego z zaginięciem byłej żony.

Literatura z dużą dozą romansu i thrillera ukazuje przede wszystkim bezkompromisową siostrzaną miłość, jaką wykazuje się Maggie.
Chociaż jej siostra nie jest ideałem, a każdy kto ją bliżej poznał ma jej dużo do zarzucenia, Maggie wierzy że Markiza jest jedynie nieszczęśliwą ofiarą porwania. I zrobi wszystko, żeby ją odszukać.

Książki nie czyta się z zapartym tchem, zarywając noc. Jeśli ktoś wgryzł się w psychikę Markizy, nie będzie zaskoczony zakończeniem. Jednak historia sama w sobie jest fascynująca, właśnie pod kątem kontaktów między siostrami. Utarło się, że bliźniaki są jak jedność - rozumieją się bez słów i nie mogą bez siebie żyć. W tym wypadku autorka odeszła od schematu a fabuła była dla mnie jedynie tłem dla obserwacji psychologicznej.

Główna bohaterka mieszka na odludziu, gdzie...

Powodem, dla którego przeczytałam książkę do końca było to, że nawet przywiązałam się do głównej bohaterki, a to duży plus. Ciekawiły mnie jej przeżycia z dzieciństwa i to jakie relacje miała wtedy z siostrą, która potem stała się sławna. Chyba najbardziej interesowały mnie te wątki, bo podczas czytania byłam mnije więcej w tym samym wieku.
Miejscami jednak powieść była naprawdę nużąca. Romans ani trochę mnie nie wciągnął, ale przynajmniej nie przeszkadzał zbytnio.

Miejscami jednak powieść była...

Czytałam tą książkę z zaciekawieniem a czasem nawet z wypiekami na twarzy. Moim zdaniem doskonale połączenie kryminału z romasindlem. Pochłonęłam ją jednym tchem i jestem ciekawa jak autorka poprowadziła by dalej losy bohaterów. Książka posiada swą lekkość ale i i daje do myślenia jak łatwo popaść w przesadne samo uwielbienie.

Nie wiem dlaczego dokończyłam czytać tę książkę, bo jak dla mnie była to wielka nuuda. Skakałam pobieżnie po stronach,omijając przydługie rozmyślania, sceny erotyczne itp, żeby przekonać się, jakie będzie zakończenie ( też nie powalające, ale to, że chciałam je poznać dodało pozycji jedną gwiazdkę )

Wszystkie książki tej autorki są fajne!

Wszystkie książki tej autorki są fajne!

• Romans
  • Rok 2014
  • Powieść obyczajowa
  • 2010
  • Kiedyś ją dorwę...

Dodaj cytat z książki Dwa pocałunki