Historia Białej Masajki

Wydawnictwo: Świat Książki

Wielki bestseller. Opowiedziana w trzech częściach, autobiograficzna historia miłości Szwajcarki i Masaja z Kenii. Para spędziła niezwykłe cztery lata w buszu, wychowując córeczkę. Wiodąca archaiczne życie Corinne z córką uciekła od zazdrosnego męża i osiadła w Europie, próbując znów zaadaptować się w dawnych warunkach. Po latach powróciła do Kenii i swej afrykańskiej rodziny, by spotkać się z byłym mężem i asystować przy kręceniu filmu, opowiadającym o jej losach.

elpajaro | 2013-10-13

Mimo wielu różnych opinii książka przypadła mi do gustu. Co prawda zgodzę się z tymi Czytelnikami, którzy najlepiej oceniają część Biała Masajka. Przyznam,że najpierw widziałam film i dopiero niedawno natknęłam się na tę książkę w bibliotece. I tak podczas filmu, również tutaj poszukiwałam odpowiedzi, próbowałam zrozumieć decyzję tej kobiety (ale niestety nie znalazłam). Przez cały czas nie dowierzałam jak ta kobieta mogła sądzić, że miłość jej i Masaja przetrwa... Do tej chwili nie potrafię zrozumieć ignorancji bohaterki (przecież to kompletnie różne kultury, gdzie jej ukochany nic nie wiedział na temat życia w Szwajcarii)
Ale powróćmy. Kolejne dwie części wydały mi się trochę naciągane, bo wszystko zaczęło się idealnie układać (nie wiem na ile faktycznie tak było, a na ile zostało upiększonych). Po kilku latach spędzonych w Afryce, bohaterka wraca do swojego dawnego życia i jak za sprawą czarodziejskiej kuli, wszystko idzie super!
Aha! I nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na fakt,...

Karla | 2012-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2012

Co mnie zaciekawiło najbardziej w tej książce?-jej opis z tyłu na okładce. Fabuła ciekawa, ale... oschła.
Wydaje mi się,że autorka nie potrafi na tyle dobrze opisywać wydarzeń. Zniechęca tym do swoich książek.

Ela | 2014-12-10
Przeczytana: 2013 rok

Przeczytałam książkę - jest bardzo bogata jeśli chodzi o wiedzę na temat Afryki, życia i zachowania Masajów i ich rodzin. Nie można jednak nie dostrzec nieprzemyślanego postępowania głównej bohaterki zafascynowanej Lketingą, które niektórzy odbierają jako idiotyzm - jechać w obce miejsce, obcą kulturę (ba! żeby to była jakaś tam obca kultura! przecież to obrócony o 180 stopni świat gdzie ludzie żyją innym rytmem, według innych zasad, według innych, bardzo często kompletnie niezrozumiałych dla Europejczyków wierzeń i przede wszystkim w innych, bo 100 razy cięższych warunkach) i wejść w to wszystko bez opamiętania, z refleksjami pojawiającymi się już po fakcie - podczas lektury sama poniekąd odczuwałam podobne emocje. Czytając "Białą Masajkę" ma się wrażenie, że to szaleństwo, istny skok na głęboką wodę - może nawet więcej - skok do studni bez dna. Myślę jednak, że gdyby Corinne miała inny charakter i nie stała za jej decyzjami ogromna miłość, która rozpętała się w niej niczym...

Blancaa | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Książka wzbudziła we mnie wiele emocji. Nie mogłam się wręcz nadziwić, pracowitości, odwadze, zaangażowaniu i przede wszystkim oddaniu tej kobiety. Jak wielka musiał być jej miłość do tego wojownika tak "odległego" od niej. Przecież to zderzenie dwóch różnych światów, dwóch kultur i temperamentów, obyczajów, to dla mnie wszystko jest nieprawdopodobne. Nie potrafię pojąć zachowania tej kobiety, ja osobiście mówię z całym przekonaniem, że nigdy przenigdy bym się na coś takiego nie porwała. Jakoś nic pociągającego w wojownikach Samburu nie widzę :)Powieść pod względem retorycznym może nie jest arcydziełem, ale nie wymagałam tego od autorki, dlaczego ? Bo, otworzyła przed nami swój mały wielki świat podzieliła się z nimi swoim życie jakże fascynującym co widać po sukcesie książki.

Pozdrawiam wszystkich fanów Corinne Hofmann.
Polecam wszystkim tę pozycję !

ghalena | 2012-03-01
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Pierwsza część książki - rewelacyjna, ale niestety przy kolejnych trochę przynudza, opisuje szczegółowo całe swoje życie, a chyba nie o to chodziło.Wiem że Corinne jest bardzo silna kobietą i chciała się tą siłą podzielić z innymi (chyba) dlatego polecam przeczytać każdemu książkę, zwłaszcza w momencie zwątpienia.

Marion | 2012-03-14
Przeczytana: 20 lutego 2012

Dla mnie ta książka jest fascynująca. Niezwykłe życie Europejki w sercu dzikiej Afryki.

Kinga | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Początek, czyli 'Biała Masajka' - cudny. Choć nigdy Corrine nie zrozumiem, historia bardzo mnie wciągnęła. Wiedza o tradycji i życiu Masajów z pierwszej ręki. Z kolei ciąg dalszy trochę naciagany, jakby pisany z brakiem weny, pod 'przymusem'.

Luukas Luoma | 2015-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2014

Główna bohaterka jest tak specyficzną i dziwną postacią, że w sumie nie wiem co mam o niej napisać. Zostawiła wszystko co miała, luksus i niemałe bogactwo, przystojnego partnera dla buszu, biedy i malarii. WTF
Całkowicie nie rozumiem jej zachowania.
Książka wciąga jak kosiarka trawę. Szybko i płynnie się czyta. Jest napisana w prostym języku i nie da się przewidzieć następnej strony.
Mimo, że jej zachowanie można kwestionować, jest to jedna z najlepszych książek jakie ostatnio czytałem.

celozja1 | 2015-01-30
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Bardzo ciekawa książka i ciesze się że ją przeczytałam :)
Ponieważ nie przepadam za wszelkiego rodzaju książkami podróżniczymi nigdy nie miałam w planie jej przeczytać, ale moja znajoma uparcie przekonywała mnie, że ta książka jest inna i naprawdę warta poznania. I oczywiście ciesze się, że dałam się namówić.

Joani | 2013-11-19
Przeczytana: 2013 rok

Nie jestem w stanie zrozumieć jak cała ta historia mogła się wydarzyć, to dla mnie zatrważające, że kobieta poddała się temu uczuciu. Niemniej historię czyta się niezwykle gładko i jest wciągająca.