Muzeum Psów

Okładka książki Muzeum Psów
Jonathan Carroll Wydawnictwo: Rebis Seria: Seria kieszonkowa Rebis fantasy, science fiction
262 str. 4 godz. 22 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Seria:
Seria kieszonkowa Rebis
Tytuł oryginału:
Outside the Dog Museum
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
262
Czas czytania
4 godz. 22 min.
Język:
polski
ISBN:
8373019065
Tłumacz:
Paweł Kwiatkowski
Tagi:
powieść amerykańska
Średnia ocen

                6,1 6,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,1 / 10
21 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
3328
78

Na półkach:

Czy można ocenić książki które czytało się 10,20 lub 40 lat temu? Można.
Jeżeli tytuł kompletnie z niczym mi się nie kojarzy to znaczy że książka była dobra lub przeciętna ; jeżeli pozostało mi wrażenie pozytywne - książka bardzo dobra a jeżeli pamiętam jej treść - rewelacja. Oczywiście premiuje się w ten sposób książki czytane w dzieciństwie bo wtedy każda fabuła była nowa i warta zapamiętania.
A co zapamiętałem z książek Jonathan Carroll?
Byłem wtedy na etapie odkrywania Kinga lecz w bibliotece nie było nic z tych których jeszcze nie czytałem , żona zabroniła mi przynosić Koontza ( zbyt przewidywalne zakończenia , na 90% zawsze takie same ). Postanowiłem spróbować czegoś nowego. Wpadła mi do ręki książka Carroll , na obwolucie same superlatywy : a że to arcydzieło , zachwycające , wspaniałe , odkrywcze. Skrzyżowanie Kinga z realizmem magicznym , po prostu BOMBA! Zachęcony taką reklamą wypożyczyłem od razu cztery sztuki : "Poza ciszą" , "Kraina chichów" , "Muzeum psów" i "Upiorną dłoń". Rozczarowanie było straszliwe. Takie jak człowieka zaproszonego do restauracji, ostrzącego sobie zęby na obiad z czterech dań a zamiast tego obdarowanego niejadalnym hamburgerem. Podobne rozczarowanie przeżyłem w wieku lat 7 gdy przeszukując półki starszego rodzeństwa i rodziców w celu powiększenia swojej biblioteczki znalazłem książkę , sądząc po obrazkach jakaś fantastyka lub bajka.
Próbowałem ją przeczytać , litery układały się w sylaby , sylaby w słowa , słowa nawet brzmiały nawet znajomo. Wydawało mi się że jeszcze chwila a zacznę rozumieć co tam pisze. Nie udało się, później wyszło na jaw że książka jest napisana w esperanto. Tak samo przy tych książkach : czytałem i wydawało mi się że lada chwila dowiem się o co w nich chodzi, jaki mają sens. I nic. Poszczególne zdania mają jakiś sens, coś się dzieje ,nawet rzeczy niezwykłe, ale nie wiadomo po co, dlaczego ani w jakim celu. Ogólne wrażenie jest takie jakby autor siadał do pisania bez żadnej myśli , z piórem w lewej nodze i zdawał się całkowicie na pisanie automatyczne. Jednego tylko nie rozumiem: czemu tylu ludzi uważa że jak coś jest niezrozumiałe to jest genialne? Przecież to paranoja zachwycać się takim bezsensownym wodolejstwem, które z realizmem magicznym ma tyle wspólnego co papier toaletowy. Jak ktoś chce realizmu magicznego to niech przeczyta "100 lat samotności".

Czy można ocenić książki które czytało się 10,20 lub 40 lat temu? Można.
Jeżeli tytuł kompletnie z niczym mi się nie kojarzy to znaczy że książka była dobra lub przeciętna ; jeżeli pozostało mi wrażenie pozytywne - książka bardzo dobra a jeżeli pamiętam jej treść - rewelacja. Oczywiście premiuje się w ten sposób książki czytane w dzieciństwie bo wtedy każda fabuła była nowa...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 902
  • Chcę przeczytać
    457
  • Posiadam
    383
  • Ulubione
    63
  • Jonathan Carroll
    17
  • Chcę w prezencie
    16
  • Teraz czytam
    13
  • Fantastyka
    12
  • Realizm magiczny
    7
  • Literatura amerykańska
    7

Cytaty

Więcej
Jonathan Carroll Muzeum Psów Zobacz więcej
Jonathan Carroll Muzeum Psów Zobacz więcej
Jonathan Carroll Muzeum Psów Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także