Po zmroku

2010-11-30
2010-11-30
2000-09-01
Anna Krochmal, Robert Kędzierski, Agnieszka Bridaljitters
romans paranormalny Jayne Ann Krentz Amanda Quick Jayne Taylor zagadka UFO obce cywilizacje archeologia archeolog

Książka przyjemnie mnie zaskoczyła . Czyta się łatwo, a i treść nie jest zbyt banalna.
Znajdziemy tu ... trochę fantasy ... pewne morderstwo ... zagadka kryminalna ... i gorący romans od którego aż iskrzy .

Nie spodziewałam się, że lektura dostarczy mi tyle przyjemności:) Bardzo dobry romans paranormalny, nie epatujący seksem.
Najtrudniej, początkowo rozeznać się w nadnaturalnych zjawiskach na planecie Harmonii. Gdy już zrozumiałam czym różnią się splatacze iluzji od łowców duchów (nie mylić z Ghostbusters:),czytałam z pełnym zrozumieniem niuansów. Porwanie, morderstwa, poszukiwanie skarbów to osie intrygi.

Czegoś zabrakło. Ciekawy pomysł, ale wykonanie słabiutkie. Dodatkowy minus za okładkę - okrutnie brzydka!

Romans, który rozgrywa się przyszłości i wcale nie jest taki sztampowy. W końcu pisała go mistrzyni tego gatunku;-). To co mi się w podoba w tej serii to pokazanie człowieka i tego w jakim kierunku może ewoluować w przyszłości. Mimo iż wkraczamy do świata paranormalnego nie ma w nim wampirów, zmiennych, czarodziei, itp. Zostaje człowiek, który rozwinął w sobie pewne umiejętności, zdolności. Plusem jest też postać kobieca, taka wyemancypowana, przebojowa, niezależna, zdolna, inteligentna, ale też pragnąca i umiejąca docenić partnerstwo. I na koniec nasi bohaterowie mają słodziutkie zwierzaczki, skradają serca;-)

Moje drugie podejście do tej książki :) Bardzo fajna i lekka, typowa książka do wyluzowania się i pomarzenia o idealnym facecie, na pewno nie dla wielbicielek księcia z bajki (no chyba, że jakieś alternatywnej wersji). Fabuła dość oryginalna jeśli chodzi o część fantastyczną. W samej książce jest kilka momentów gdzie czytelnik zacina się podczas czytania i ma wrażenie, że gdzieś błądzi, ale nie wiem czy to wina tłumaczenia czy nieumiejętnego pozostawienia wątków do wyjaśnienia/kontynuowania w drugiej części (mimo 14 lat od debiutu, chyba nie wydanej w języku polskim, a szkoda). Podsumowując: warto przeczytać pod warunkiem, że nie szuka się w niej za głęboko i szeroko. Najlepiej poczytać przed snem by mieć bazę do własnych marzeń ;)

Przyjemny romans z akcją w tle

Przyjemny romans z akcją w tle

Książkę dostałam od znajomej, tak dawno temu, że nawet nie pamiętam. Właściwie dostałam od niej - jak się okazuje drugą część. Zaintrygowana opisem postanowiłam zakupić resztę, ale dostępny był jedynie komplet... Postanowiłam się za to zabrać. Kiedyś nie wzięłabym do ręki romansu paranormalnego, jednakże po przeczytaniu cyklu "Miłość na kołku" zmieniłam zdanie już przy pierwszych stronach tej serii.

Takim oto szczęściem, zakupiłam tę książkę i wreszcie przeczytałam. Muszę przyznać, że przez całą książkę byłam miło zaskoczona.

Świat przedstawiony przez autorkę tak mnie pochłonął, że z przyjemnością mogłabym nigdy więcej nie wrócić do rzeczywistości. Na początku kompletnie nic nie rozumiałam, a trudne słowa takie jak "rezoparaarcheolog", bądź "rezowizor" i taki inne, bardzo mnie wciągnęły. Podobało mi się na tyle, że pochłonęłam książkę niemal w dwa dni, nie licząc przerw przez pracę i inne zajęcia. Ale nie rozstawałam się z tym światem i czytałam w każdej wolnej chwili, nawet w pracy.

Bohaterowie przedstawieni przez autorkę bardzo mnie urzekli. Są barwni, humorystyczni, uparci, no i zabawni. Pomijając, że w wielu książkach przemawia do mnie taki bohater o wymienionych przeze mnie cechach (sama również takich tworzę, a także sama mam te cechy),to mimo tych uderzających podobieństw, za każdym razem się uśmiecham, a bohaterzy trafiają w moje serce, tak samo jak książka.

Fabuła jest fenomenalna. Świat wymyślony przez panią Castle urzekł mnie już od samego początku. Uwielbiam takie klimaty. Podobał mi się również pomysł splataczy i łowców duchów, którzy używając własnych sił psi mogą takiego stworzyć. Genialne to było, mogłabym się tym zachwycać nie wiem jak długo i ogromnie się cieszę, że książkę posiadam na własność. Planeta Harmonia, ruiny Wymarłego Miasta, tajemnicza cywilizacja, katakumby... - o takich rzeczach to mogłabym czytać i czytać i czytać... raj dla mojej chorej ciekawości.
Akcja w książce momentami była monotonna, ale humorystyczne ułożenie zdań przyjemnie umilało ten czas, kiedy w końcu zaczynało się coś dziać. Już nigdy nie spojrzę obojętnie na bursztyn w jakimkolwiek odcieniu. Teraz będzie to dla mnie tajemniczy przedmiot, dzięki którym można wyczyniać różne rezo-czary mary. Jeśli kiedykolwiek otworzy się taka kurtyna, to z pewnością przez nią przejdę, ze wszystkimi książkami jakie posiadam i będę sobie tam żyć. Właściwie dalej będę... czytając.

Książka przeciętna. Nie wciągnęła mnie jakoś niesamowicie, raczej czytanie, bo się zaczęło, niekoniecznie byłam ciekawa zakończenia. Historia miała potencjał, ale wykonania dla mnie zabrakło

Fajna powieść z gatunku romansu paranormalnego. Plus za to, że szybko się czyta. Mimo ciekawej fabuły powieść nie porwała mnie. Ale nie była zła, więc daję 6. Plus za okładkę, tajemniczą i skłaniającą do przeczytania.

Slabe...
Moglo byc ciekawie,ale zabraklo napecia
Slabo dopracowana

Slabe...
Moglo byc ciekawie,ale zabraklo napecia
Slabo dopracowana

• Romans
  • Romans paranormalny

Dodaj cytat z książki Po zmroku