Mroczne Wyzwanie

Wydawnictwo: Amber
Dark Challenge
ciemność, śpiewaczka
Sweet

Bestseller numer 1 “The New York Times”! Najpopularniejsza na świecie seria królowej romansu paranormalnego! Byli panami mroku i przez całą wieczność poszukiwali przeznaczonych im pań światła... Już tylko krok dzieli Juliana od przejścia na stronę ciemności i przeistoczenia się w wampira. Nieśmiertelny karpatiański wojownik jest znużony długim samotnym życiem, w którym nie ma miejsca na...

Bestseller numer 1 “The New York Times”!
Najpopularniejsza na świecie seria królowej romansu paranormalnego!

Już tylko krok dzieli Juliana od przejścia na stronę ciemności i przeistoczenia się w wampira. Nieśmiertelny karpatiański wojownik jest znużony długim samotnym życiem, w którym nie ma miejsca na uczucia. Nagle spotyka Desari – i nie ma wątpliwości, że odnalazł tę jedyną. Zniewalający głos pięknej śpiewaczki sprawia, że Julian odnajduje sens swej jałowej egzystencji i zatraca się w mrocznej namiętności. Lecz czy ta, której tak pragnie, ocali jego duszę, czy zniszczy go na zawsze?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

kasik | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Muszę przyznać że seria o mrocznych Karpatianach wyjątkowo wciąga. Co prawda poznawanie swojej partnerki życiowej prze danego bohatera części jest poprowadzone przez autorkę dość schematycznie i słodko, to same przygody i postacie z drugiego planu są ciekawe. Jak mówiłam przy pierwszej części, idealna seria na wakacje i piękną pogodę, w każdej chwili można przerwać czytanie bez większego żalu, i wrócić kiedy się chce:). Może dlatego tak dużo czasu zajęło mi przeczytanie tego tomu;).

Ja nie wiem jak p. Christine mogła wymyślić takich cudownych mężczyzn !! Oni są jak najpiękniejsze z aniołów zeslanych na ziemię ( tylko piją krew - ale to można im wybaczyc ) ;P ! ;D

AnimaLibris | 2014-07-23

Książka nie najlepsza ale też nie najgorsza. Z początku chciałam się już poddać i odłożyć ją na półkę, ale jak zawsze szkoda mi było jej nie dokończyć. Czytając dalej książkę nawet się do niej przekonałam, choć nie mam ochoty czytać innych z tej serii. Przeszkadzał mi w niej np. powtarzające się opisy, bohaterowie cały czas czuli to samo i było to tak samo opisane. Brakowało tu akcji, no był ten prastary wampir ale przydało by się więcej dreszczyku. Moim zdaniem za dużo romansu, za mało walki itp.

Ravenna | 2011-05-05
Przeczytana: 05 maja 2011

Taka jak poprzednie. No po prostu wypisz wymaluj. Ciągle ten sam szablon, tylko inne postacie. Tym razem mamy Juliana który spotyka Desari i, a jakże, okazuje się, że to jego życiowa partnerka. Julian nie może się przyzwyczaić, bo dziewczyna ma rodzinę, a on był samotnikiem, bla, bla, bla, ma cień w duszy, bo wampir zmusił go do wypicia swojej krwi gdy miał dwanaście lat, bla, bla, bla. Naprawdę świetny pomysł, ciekawe spojrzenie, tylko wszystko dogłębnie zepsute. Podsumowując, we wszystkich trzech przypadkach mamy buntującą się kobietę, w której zakochuje się Karpatianin (dzięki czemu wracają mu kolory i uczucia), jest on nią zachwycony, ona chce pozostać niezależna. Nie może wytrzymać, że jej partner zamyka ją w złotej klatce ( z punktu widzenia faceta, chroni ją). W końcu jednak zaczyna rozumieć jak to bardzo go kocha. W ich świat wkracza niebezpieczeństwo. Zabijają wampira i wszyscy żyją długo i szczęśliwie koncentrując się na tym, żeby przedłużyć ród Karpatian. Wszystkie te...

Beata | 2013-11-02
Przeczytana: 20 lutego 2013

Mroczne wyzwanie to już piąta część o Karpatianach i moim zdaniem najnudniejsza. Poznajemy tutaj brata Aidana - Juliana, który chowa w sobie wielką tajemnicę. Pewnego razu, kończąc już ochronę nad córką księcia wchodzi do baru, gdzie usłyszał piękny śpiew kobiety,zaczął widzieć w kolorach i już wiedział, że znalazł swoją życiową partnerkę - Desari.

Desari jest to już kilkusetletnia Karpatianka, wychowująca się z rodziną o której myślano, że zginęli podczas najazdu na ich wioskę.
W tej części pojawia się wiele nowych postaci jednak nic nowego się nie dzieje. Mało tu jakichkolwiek zabawnych scen i tak samo mało zwrotów akcji.

Książkę polecam fanom tejże serii.

mój_diabeł_stróż | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Wymieniłam

"Mroczne wyzwanie" zaciekawia samym tytułem i okładką. Ale nie można tego powiedzieć o tym, co znajduje się w środku.
Książka jest totalną porażką. Nigdy nie czytałam tak beznadziejnej książki. No, może prócz "Gwiazdy Anioła".
Książka jest o wampirze i śmiertelnej kobiecie. On za nią goni, ona przed nim ucieka. W między czasie coś złego zaczyna się dziać. On jest zwykłym wampirem, nudnym do tego, autorka nie stworzyła go według swojej fantazji tylko jakiś pogłosek o wampirach. Nic ciekawego.
Co się dzieje w tej książce, krótko mówiąc ? Seks, seks i seks.

Dominika | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Fabuła dość wciągająca, ale ta "miłość" głównych bohaterów przesłodzona zważywszy na to, że znają się kilka dni.

Czaki | 2014-06-23

Mimo niechęci do książek o wampirach i tego typu stworach książka wywarła na mnie potężne wrażenie. Chwilami śmieszna, momentami przejmująca i trzymająca w napięciu. Ciekawe doświadczenie - czytać o seksie "nadludzi" hihihi. Motyw przewodni - oczywiście miłość jak z bajki, na całe szczęście nie usłana różami, nie przesłodzona, nie chciało się rzygać tęczą - co jest dodatkowym atutem.

Basisko | 2012-10-22

ta książka była pierwszą tej autorki, którą przeczytałam i niestety jedyną, bo jak się okazało, gdy sięgnęłam na półkę w bibliotece po kolejną część, była kropka w kropkę taka sama, z lekkimi zmianami w postaci np. innych imion bohaterów :/
szkoda, bo czyta się lekko i z zaciekawieniem...

bene | 2011-12-07

Feministki kontra neandertalczycy część 5.
Tylko dla tych którym podobały się poprzednie części.
Jak dla mnie gorsza od 3 i 4 tomu - które uważam za do tej pory najlepsze.