Sekrety luster

Okładka książki Sekrety luster Amanda Quick
Okładka książki Sekrety luster
Amanda Quick Wydawnictwo: Amber Cykl: Looking Glass (tom 2) Seria: Love & Story literatura obyczajowa, romans
Looking Glass (tom 2)
2012-03-27
9788325220334
Beata Horosiewicz
romans

Napiszę tak, jeżeli chodzi o wątek miłosny było OK, ale wątek paranormalny już nie. Brakowało mi konkretnych informacji np. o talentach głównych bohaterów. Wiem, że było to tło dla romansu, ale historia była na tym oparta więc autorka powinna poświęcić tematowi więcej uwagi.

Kolejna książka tej autorki i nie zawiodłam się jak zawsze. Czyta się lekko i przyjemnie. Idealna, żeby przenieś się w ten świat.
Wirginia potrafi czytać z luster, a jej talent jest bardzo silny. Udaje się na kolejne zlecenie, ale budzi się w łóżko zasztyletowanego mężczyzny. Odnajduje ją tam Owen Sweetwater, który poluje na potwory w ludzkiej skórze i ratuje z opresji. Owen proponuje kobiecie, aby ta pomogła mu przy śledztwie jakie prowadzi. Wirginia nie wiedziała, że tego wieczoru to ona miała zostać kolejną ofiarą mordercy...

Amanda Quick w formie, Sekrety Luster dobrze wpisują się w serię nawiązującą do Stowarzyszenia Jones & Jones. Natomiast historia jest spoza tego kręgu, ponieważ ani Virginia ani Owen nie należą do nich, wolą działać na własną rękę. Mamy więc dwoje obdarzonych paranormalnymi zdolnościami dojrzałych bohaterów, tajemniczą rodzinę Sweetwater, morderstwo, chęć władzy, chciwość, czarne postacie złudne w swoich intencjach do samego końca (choć tutaj akurat autorka pozwola czytelnikowi dobrze wytypować sprawcę pomimo zmyłek jakie wprowadza, dobrze typowałam osobę odpowiedzialną za całe zamieszanie),krótką wzmiankę o ówczesnym leczeniu histerii (znałam ten motyw więc nie zszokował),bohaterów pobocznych - Nick i Charlotte wymiatają oraz najlepsze jak dla mnie - czytanie śladów zdarzeń przeszłości zamkniętych w lustrach. Choć historia pozostawiła we mnie lekki niedosyt, bo brakowało mi w niej takiej dojrzałości pozostałych książek tej serii (tutaj rzuca się lekka naiwność bohaterów) to polecam wielbicielom cyklu, klimat niezmiennie ten sam :)

Wirginia Dean kobieta, która posiada paranormalną zdolność do czytania z luster budzi się w tajemniczym lustrzanym pokoju przy boku zabitego mężczyzny. Nie pamięta jak się w nim znalazła i kim był ten człowiek. Niespodziewanie życie ratuje jej Owen Sweetwater, który również wykazuje nadnaturalne umiejętności i jest łowcą potworów w ludzkiej skórze czyli morderców, gwałcicieli i innego rodzaju poważnych kryminalistów. Razem jednoczą swoje talenty parapsychiczne i ruszają na poszukiwania zabójcy, który tak jak oni posługuje się siłami nadprzyrodzonymi.

Czy Wirginia i Owen poradzą sobie z niespotykanie potężną energią, która zabija ludzi związanych z paranormalnymi zjawiskami? Kto stoi za tymi wszystkimi morderstwami? Jak ta sytuacja wpłynie na naszych bohaterów?

Dwójka głównych bohaterów to przyjemna parka od początku wzbudzająca u czytelnika sympatię. Wirginia to kobieta niezależna finansowo, rozważna i silna nie tylko psychicznie, ale również fizycznie. Owen to typ faceta, z którym niestraszne przejść nocą przez niebezpieczną dzielnicę, męski, ale też czuły i pozbawiony arogancji. Podobała mi się dodatkowo przyjaciółka Wirginii – Charlotte oraz rodzinka Sweetwaterów i ich tajemnice przekazywane pokolenia na pokolenie szczególnie związane z talentami czy raczej ich nadprzyrodzonymi siłami.

Dobrze napisany romans historyczny, choć tym razem scen namiętności dużo tu nie znajdziemy, w całej książce występuje może ze dwie. Jest to bardziej kryminał z wątkiem paranormalnym i miłosnym niż erotyk czy romans historyczny. Kto szuka tych ostatnich może się bardzo zawieść na tej pozycji. Nie jest to również książka typowo fantastyczna, gdyż nie ma tu lewitujących ludzi czy smoków i tym podobnych spraw niczym w Harrym Potterze. :) Amanda Quick zachowała jak zawsze we wszystkim odpowiednie proporcje i dopasowała umiejętności bohaterów pod epokę i miejsce, w którym rozgrywa się ta historia.

Ciekawostką, która może zwrócić uwagę czytelnika i wywołać jego zainteresowanie jest wspomniana w książce historia lekarza, który w latach 80 XIX wieku (szczególnie na terenie Londynu) pomagał kobietom leczyć się z histerii dzięki wynalezionemu pierwszemu wibratorowi wywołując "histeryczny paroksyzm" czyli po prostu orgazm ;).

Książkę czytało mi się wyjątkowo szybko i bardzo miło spędziłam z nią czas prawdopodobnie ze względu na śledztwo prowadzone przez głównych bohaterów Owena i Wirginię. Nawet szkoda mi, że już ją skończyłam :(.

Polecam tylko i wyłącznie miłośniczkom gatunku, które dodatkowo lubią wątek paranormalny w książkach. Myślę, że nie powinniście się czuć rozczarowane.

Książka dość fajnie się zaczyna, rozwija się , akcja, i nagle jakby autorka zapomniała o co chodzi w książce, zakończenie jest ok , ale przed zakończeniem, jakby zabrakło fragmentu książki, może wydawnictwo wyrzuciło, jakiś "moment" wg nich niepotrzebny, zresztą to nie byłoby pierwszy raz, albo autorka nie miała pomysłu. Ogólnie książka ok, ale zostawia niedosyt.

Dobre opisy. Czytając czułam się tak, jakbym to ja sama była w lustrach.

Dobre opisy. Czytając czułam się tak, jakbym to ja sama była w lustrach.

Twórczości Amandy Quick nie mam nic do zarzucenia.

Okoliczności powodują, że Owen i Virginia muszą razem rozwiązać zagadkę i odnaleźć mordercę dwóch zabitych kobiet. Niestety to nie jest takie proste, gdyż morderca nie zostawia po sobie prawie żadnych śladów.

Pomimo wspólnej pracy nad zagadką, nawiązuje się między bohaterami więź. Oczywiście Virginia, nie chce się przyznać, że coś czuje do Owena. Natomiast on prawie od razu stwierdza, że jest kobietą, której szuka.

W książce pojawia się druga para. Nick oraz Charlotta. Właścicielka księgarni i łowca przestępców. Nick nie robi najlepszego wrażenia na Charlottcie, ale po wspólnym zaangażowaniu się we śledztwo, zaczyna pomiędzy nimi iskrzeć.

Polecam przeczytać tę książkę. Jest tak samo dobra jak wszystkie inne. A największą niespodzianką okazuje się być rozwiązana zagadka i jej sprawcy.

Twórczości Amandy Quick nie mam nic do zarzucenia.

Bardzo dobrze się ją czytało. Bardzo była podobna do tych z Jonesami w roli głównej. Rodzina Sweetwater pojawiła się już w książce tej autorki, tej która ma miejsce w "teraźniejszości". Bardzo polubiłam Wirginie i Owena. Akcja była ciekawa i bardzo fajnie się zakończyła.

Interesująca powieść zarówno jak inne wydania tej autorki. Mroczne tajemnice a przy tym namiętność i uczucie dwojga osób. Amanda Quick jest jedną z moich ulubionych autorek tego typu powieści, na pewno to nie jest moje ostatnie spotkanie z nią.

Jeżeli ktoś lubi takie powieści polecam :) , Warto czasami oderwać się od innych historii i poczytać powiesci w których jest więcej tajemnic, fantazji, wyobraźni itp.

Miłego dnia:)

Początek książki był troszkę rozciągnięty, nudnawy, jednak na szczęście rozwinęła się akcja. :) Jak to romansik, miły i lekki polecam serdecznie, nie się co zastanawiać. Polubiłam Virginię, lecz jeszcze bardziej Owena,,, :)

• Romans historyczny
  • Romans
  • Amanda Quick
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki Sekrety luster