Od nałogu do miłości. Jak wyzwolić się z uzależnienia od seksu i odnaleźć prawdziwe uczucie.

Tłumaczenie: Wojciech Sułecki
Wydawnictwo: Media Rodzina
Don't call it love. Recovery from sexual addiction.
83-7278-009-9
emm

Książka ta dała nadzieję wielu ludziom, pomogła im znaleźć prawdziwe uczucie i odkryć lepszą, piękniejszą stronę życia. Współtworzący ją erotomani (autor skorzystał z ankiet blisko tysiąca respondentów) wywodzą się ze środowisk o wysokim prestiżu społecznym - są wśród nich lekarze, duchowni, terapeuci, polityce, ludzie biznesu, nierzadko owładnięci innymi nałogami, takimi jak alkoholizm,...

Współtworzący ją erotomani (autor skorzystał z ankiet blisko tysiąca respondentów) wywodzą się ze środowisk o wysokim prestiżu społecznym - są wśród nich lekarze, duchowni, terapeuci, polityce, ludzie biznesu, nierzadko owładnięci innymi nałogami, takimi jak alkoholizm, obżarstwo czy hazard. Bogactwo ich doświadczeń oraz przenikliwość autora, praktykującego terapeuty, sprawiły, że książka stała się wydarzeniem i odkryciem nie tylko w pracy nad uzależnieniem od seksu. Niezwykle precyzyjnie pokazuje bowiem mechanizm popadania w nałóg, ulegania mu oraz - co najważniejsze - sposób wychodzenia z niego.
Od nałogu do miłości to bezcenny poradnik zarówno dla samych uzależnionych, współuzależnionych, jak i dla terapeutów, psychologów i lekarzy.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2001

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

Kaloryfer | 2015-03-05
Przeczytana: 2014 rok

Badania ankiet wśród sexoholików. Dobre do uświadomienia każdemu dotkniętemu, że "jego PROBLEM" mają też inni, a czasem gorszy, oraz wskazówki co z tym zrobić. To nie poradnik, ale czyta się dobrze -jak to zwykle z historiami innych ludzi. Myślę, że niedługo będą musieli zrobić nowy nakład, bo jesteśmy świadkami utajonej pandemii uzależnienia od seksu.

Sunbrighter | 2015-01-21

Doskonała praca nt. uzależnienia od seksu i seksoholików, które zdaje się być tematem tabu, choć dotyczy coraz to większej części społeczeństwa. Tekst odkrywa mechanizmy działania uzależnienia zarówno od seksu (pornografii, masturbacji, niewybredności seksualnej, prostytucji etc.) jak i ludzi, relacji, współuzależnienia itp. Na przykładzie ankiet wielu badanych dowiadujemy się, jak ich dysfunkcyjne rodziny, opiekunowie, rodzice, wpływali na ich późniejszy los. Jest to jedna z kilku podstawowych książek dla ludzi zmagających sie z problemem uzależnieniowym i ich bliskich, pozwalająca na głębsze poznanie siebie(i dotkniętych chorobą), przygotowująca merytorycznie np. do pracy w grupie samopomocowej i wsparcia np. SLAA.

saigon | 2013-04-28

Dość dobra i ciekawa dla osoby, która patrzy na ten problem z boku.
Ta książka uświadamia, że nikt nie obudził się z myślą "od dziś jestem seksoholikiem", ale że jest to proces, w trakcie którego przewinęły się toksyczne związki (nie mylić z nieudanymi) i m.in próby samobójcze.

elfilka | 2015-04-23
Przeczytana: 2010 rok

Książka została napisana bardzo przystępnym językiem. Teoria poparta opisami przypadków prawdziwych osób. W przystępny sposób opisane mechanizmy uzależnienia, faza zdrowienia itp. Książka nie tylko dla psychologów.

Asti | 2016-11-29

Na początku lektura tej książki okazała się dla mnie zbyt trudna - zbyt odpalająca. Teraz po 4 latach zdrowienia, stała się bezcennym źródłem odniesienia w dziedzinie zdrowia seksualnego. Polecam.

Andrzej | 2016-10-03

Tyle lat temu została wydana ta książka, a do tej pory najlepiej opisuje świat seksoholików. 10/10

mellaga | 2016-11-27
Przeczytana: 2013 rok