Anonimowi alkoholicy

Okładka książki Anonimowi alkoholicy praca zbiorowa
Okładka książki Anonimowi alkoholicy
praca zbiorowa Wydawnictwo: Fundacja Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików w Polsce popularnonaukowa
popularnonaukowa
Fundacja Biuro Służby Krajowej Anonimowych Alkoholików w Polsce
2009-01-01
2009-01-01
alkoholizm wielka księga AA anonimowi alkoholicy

Do tej pozycji zabierałem się aż cztery razy i nigdy nie mogłem jej skończyć pomimo tego, że jest relatywnie krótka - choć może to wynikało z tego, że chciałem przeczytać ją jak każdą inną książkę, czyli szybko i bez zgłębiania się w detale, a to niestety nie tak. Bo ta książka jest wręcz niesamowitym drogowskazem nie tylko dla osób uzależnionych od alkoholu, ale uzależnionych od innych używek. To podręcznik o tym, jak stanąć na nogi i odzyskać zaufanie - przede wszystkim do siebie, bo zawsze naprawiając błędy, musimy najpierw wyjść od własnych.

"Anonimowych alkoholików" polecam nie tylko alkoholikom, którzy pragną przestać pić (ale nie wiedzą jak to zrobić),ale także osobom nieuzależnionym oraz rodzinom borykającym się z alkoholowym problemem we własnych szeregach. Piszę to też z perspektywy osoby uzależnionej, bo sam popadłem w sidła tego nałogu. Jeśli po kolejnej popijawie przyrzekasz sobie, że już więcej nie tkniesz kieliszka, ale potem znów to robisz by obudzić się w jeszcze gorszym stanie i chcesz w końcu faktycznie coś z tym zrobić, przeczytaj tę książkę. Nie z przymusu i nie jednego dnia - to nie powieść Remigiusza Mroza czy tam innego Stephena Kinga - rozłóż sobie nawet jej lekturę na kilka dni, pozwól sobie na przemyślenia między rozdziałami względem własnej osoby w kontekście zawartości tejże książki. To nie byle motywacyjny bubel, ale naprawdę wartościowy podręcznik dający wskazówki nam, alkoholikom pragnącym wyjść z nałogu co do tego, jak to zrobić, ale jednocześnie uprzedzam - jeśli czujesz, że jesteś uzależniony, musisz zastanowić się naprawdę na poważnie, czy faktycznie chcesz przestać pić, czy jedynie tak sobie mówisz i po kolejnej przerwie wrócisz znów do tego samego. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, słowa zawarte w tej literaturze odbiją się od Ciebie, jak od ściany. Będzie to kolejna przeczytana przez Ciebie książka z gatunku "przeczytaj & zapomnij".

Jeśli jednak ta literatura dała Ci pewną dozę przemyśleń, spróbuj iść na miting lokalnej grupy AA (wystarczy wklepać sobie w google frazę 'aa24' lub 'aa.org.pl' - mam nadzieję, że ten wpis z powodu zawarcia adresu strony nie zostanie skasowany - ten adres pomoże Ci odnaleźć grupy działające w Twoim regionie - z reguły są to grupy spotykające się najczęściej raz w tygodniu w wybranym dniu). Sam miałem przeświadczenie, że grupy "Anonimowych Alkoholików", to najczęściej grupy brudnych meneli, którzy po czterdziestu latach melanżowania skapnęli się, że przechlali swoje życie i w jego jesieni nie mogąc wyprostować błędów własnej przeszłości, chlipią sobie z żalem nawzajem w kółkach wzajemnej adoracji, o tym że mogli żyć inaczej, a ten zły alkohol im spieprzył wszystko, a to nieprawda. W grupach anonimowych alkoholików są ludzie różni wiekiem - rozstrzał jest duży - między 25 a 70 rokiem życia i starsi. Są to ludzie różnych profesji - od pracowników produkcyjnych i typowo fizycznych, poprzez lekarzy, finansistów, elektryków, inżynierów, studentów a nawet i sportowców. Zdarzają się także ludzie bezdomni, ale tych ostatnich jest właśnie najmniej, bo większość z nich nie widząc szans na wyjście z tego nałogu, tkwi w nim dalej.
Ja sam nie wiem, jak sobie poradzę. Zacząłem uczęszczać na mitingi rok temu, potem po zmianie pozycji w firmie z racji nowych obowiązków zarzuciłem je (a mogłem przecież wybrać inny miting) i teraz po niedawno zaliczonej kolejnej alkowpadce wracam znów do tego, co jednak pozwalało mi trzymać się z dala od tego goowna. Trzymajcie za mnie kciuki.

🌟 Odkryj przewodnik do zdrowia i wyjścia z nałogu! "Anonimowi Alkoholicy" to program, który od ponad siedemdziesięciu lat pomaga milionom osób powrócić do zdrowia i godnie żyć. To nie tylko podręcznik dla alkoholików, ale także dla tych, którzy chcą zrozumieć tę trudną chorobę i jej wpływ na życie rodziny. 📖

💪 "Droga" przedstawia 12 kroków programu AA, który pozwoli Ci pozbyć się nałogu i wznieść się ponad ograniczenia alkoholizmu. Zrozumiesz, że alkoholizm to choroba, a zmiany w Twoim życiu są możliwe. 🌱

👪 Program AA angażuje całą rodzinę w proces zdrowienia, ponieważ wsparcie najbliższych jest kluczowe w pokonaniu nałogu. To nie oznacza, że rola alkoholika dominuje - program AA jest elastyczny i otwarty na różne perspektywy. W końcu każdy zasługuje na szansę na powrót do zdrowia. 💕

💡 Ta książka nie tylko pomoże Ci zrozumieć mechanizmy uzależnień, ale także wskaże Ci drogę ku pozytywnym zmianom w Twoim życiu. Odnajdziesz w sobie siłę, by podjąć walkę z nałogiem i stworzyć nowy rozdział pełen nadziei i wewnętrznej przemiany. 🌈

🙌 Niezależnie od Twoich przekonań, program AA może być dla Ciebie wsparciem w trudnym czasie. Nie musisz wierzyć w tradycyjne pojęcie Siły Wyższej - ważne jest, żebyś znalazł źródło wsparcia dla siebie. 🌌

✨ Odkryj mocne strony programu AA, zrozum potrzeby alkoholika i jego rodziny, a także naucz się budować wspólnotę, która pomoże Ci pokonać trudności. To książka, która otwiera na nowe horyzonty prawdziwego życia i wolności od nałogu. 🌟

🔎 Przestań ukrywać się w cieniu nałogu i odzyskaj kontrolę nad swoim życiem! Czas na zmiany, czas na zdrowie. "Anonimowi Alkoholicy" to droga do wyzwolenia się od uzależnień i rozpoczęcia nowego, pełnego nadziei rozdziału w Twoim życiu. 🌠

#AnonimowiAlkoholicy #Zdrowie #Nadzieja #Wspólnota #Uzależnienia #Książka #NowyRozdział #Motywacja #Siła #Przemiana #Nałóg #Inspiration #BookLovers #Czytanie #WspieramySobieWzajemnie

💪 "Droga" przedstawia 12 kroków programu AA, który pozwoli Ci...

Najważniejsza pozycja w świecie uzależnień w ogóle, nie tylko od alkoholu. W każdym nałogu mechanizmy uzależnień są takie same, zmienia się tylko środek/substancja. Jest to pamiętnik a zarazem jakby poradnik dla alkoholików ale i współuzależnionych. Opowieść o Ruchu Anonimowych Alkoholików, ze wszystkimi jego zaletami i wadami.
Książka pozwala spojrzeć na problem alkoholizmu z innej perspektywy niż ta pokazywana na imprezach rodzinnych, w telewizji czy kinie i obalanie wszystkich mitów na temat alkoholu. Jednocześnie opowieść o duchowej przemianie, poszukiwaniu i odkrywaniu siebie. Z mojej perspektywy polecam wszystkim, szczególnie współuzależnionym.
Dla mnie najważniejsze trzy przesłania:
* po pierwsze: nie izoluj się, gdy masz problem, bo proszenie o pomoc to nie wstyd i miej odwagę,
* po drugie osoby, które mają ten sam problem/chorobę są w stanie zrozumieć się nawzajem i sobie wzajemnie pomóc wyzdrowieć,
* po trzecie tylko Ty sam/sama masz wpływ na swoje życie i zdrowienie.
Polecam serdecznie.

Książka pozwala spojrzeć na problem...

Książka rozkłada problem alkoholizmu na czynniki pierwsze. W przystępny sposób pozwala wejść w umysł osoby uzależnionej , aby w pełni zrozumieć jej perspektywę.

Przede wszystkim jest to jednak książka-przewodnik dla każdego, kto podskórnie czuje, że już dawno stracił kontrolę nad swoim życiem i żyje w jednym wielkim kłamstwie. Książka odziera z wszelkich złudzeń na temat własnej niezależności i "siły woli", jednak działa również w sposób oczyszczający i przynoszący nadzieję. Myślę, że jej przeczytanie może stanowić dobry wstęp do podjęcia leczenia i zmiany swojego dotychczasowego życia.

Kto chciałby przyznać się do całkowitej porażki swego dotychczasowego sposobu myślenia i życia? Kto jest gotów zejść z tronu, zdjąć ze swej głowy koronę i powierzyć swoją wolę i swoje życie Sile Większej od siebie? A jednak taki krok wyzwala i otwiera na nowe horyzonty prawdziwego Życia.

Wspaniałe jest w tej książce to, że trafia do i pomaga nie tylko alkoholikom.

Wspaniałe jest w tej książce to, że trafia do i pomaga nie tylko alkoholikom.

Jest to chyba pozycja obowiązkowa dla każdego uzależnionego od alkoholu. Ja nabyłem ja jakiś czas temu i muszę stwierdzić ze w pewnym momencie była mi bardzo pomocna. Jednak czytanie książek to jedno a co człowiek zrobi z ta wiedzą to inna sprawa. Najgorzej jest gdy się całkowicie o niej zapomnie...Czytam ja juz trzeci raz. Moge podzielic sie sugestia że najlepiej jest ja czytac w małych kawałkach tak aby moc przyjac ten ogrom wiedzy.

Niedawno wyszła nowa wersja tego poradnika, bardzo mocno zmieniona, ze trzy razy grubsza. Najeżona jest żenującymi błędami, na przykład: „Brak siły – to nasz dylemat” albo „zasady są ważniejsze od osobowości” (jakich osobowości, których? tego nie napisano). Najlepszą, najciekawszą, bo dobro-złą opinię znalazłam tu: https://meszuge.blogspot.com/2018/11/wielka-ksiega-nowe-wydanie.html więc nie będę się powtarzać. W każdym razie dla alkoholików może to być pozycja wartościowa.

Tylko pięć osób na portalu przeczytało!? Poważnie?
No nie załamujcie mnie...

Tylko pięć osób na portalu przeczytało!? Poważnie?
No nie załamujcie mnie...

najbardziej praktyczna książka jaką kiedykolwiek czytałem. Jeżeli ty albo ktoś ci bliski ma problem z nałogami to chyba jest najlepsza pozycja do przeczytania (i równolegle wybrać się na miting)

Jeśli wierzysz w te bzdury o sile wyższej to polecam gorąco. Ja skupiłem się na terapii i pracą nad sobą i jestem trzeźwy od 2019. 12 kroków nie jest dla każdego szczególnie dla kogoś kto używa obu półkul mózgowych.

• Psychologia
  • Czytam ponownie
  • Ambitny Plan (2013)

Dodaj cytat z książki Anonimowi alkoholicy