Życie między budynkami

Tłumaczenie: Marta A. Urbańska
Wydawnictwo: Ram
Livet mellem husene, udeaktiviteter og udemiljøer
Aga Popławska

Życie między budynkami” to pozycja, po którą powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy chcą poznać mechanizmy powstawania wartościowych przestrzeni publicznych. Jak zaprojektować miasto, aby było miastem dla ludzi, a nie dla samochodów? W jaki sposób zachęcić mieszkańców do wychodzenia z domów i zacieśniania więzi sąsiedzkich? Co zrobić, aby przestrzeń publiczna była atrakcyjna dla jej użytkowników? Na te pytania, a także na wiele innych odpowiada w swej książce prof. Jan Gehl – wykładowca kilkunastu prestiżowych uczelni i laureat licznych nagród za wkład w planowanie miast.

Mil | 2013-05-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Koniecznie dla wszystkich urbanistów, architektów i specjalistów od krajobrazu. Polecałabym również dla wszystkich oburzonych na "straż osiedlową" przesiadującą w oknach - trochę inny pogląd na sytuację...

marta_per | 2016-01-11
Na półkach: Posiadam 📚, Przeczytane
Przeczytana: 14 października 2015

powinni po nią sięgnąć wszyscy, którzy chcą poznać mechanizmy powstawania wartościowych dla ludzi (nie dla samochodów) przestrzeni publicznych

Robert Buciak | 2013-11-19
Przeczytana: 12 listopada 2013

Ta książka już zmieniła świat. Wyniki badań naukowych autora zostały zastosowane w praktyce w miastach, które zajmują teraz najwyższe pozycje na listach najlepszych metropolii do mieszkania na świecie. Uwaga na tragiczne, przekomplikowane tłumaczenie.

gruber | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Błagam. Niech przeczyta tę książkę każdy urzędnik/decydent. Może otworzą im się oczy, że o jakości życia w mieście nie decydują kolejne galerie handlowe, autostrady przez centra miast, megalomańskie inwestycje, podporządkowanie pod samochód itd. Po przeczytaniu książki chciałoby się sparafrazować słowa Billa Clintona i krzyknąć: "Pieszy, głupcze!"

anamcharka | 2014-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2014

Wiele cennych informacji, badań i spostrzeżeń, często zmieniających nasz pogląd o projektowaniu przestrzeni dla ludzi. Polecam urbanistom i architektom, szczególnie rozpoczynającym studia.
Niestety, ciężko się czyta ze względu na dość suchy, "naukowy" język. Do tego fotografie, w których mi osobiście przeszkadzał brak koloru.

AnnaEulalia | 2016-03-08
Na półkach: 2015, Przeczytane

Książka z 1971, a czytając ją mam wrażenie, że autor dopiero co wrócił z długiego spaceru po dużych ( i nie tylko!) miastach, a następnie zasiadł do opisania tego co jest, a co powinno być. Lektura obowiązkowa dla wszystkich urbanistów i decydujących o przestrzeni.

BrazyCrain | 2015-03-18
Przeczytana: 18 marca 2015

Jeżeli szukasz książki, która w jasny sposób uczy jak w odpowiedni sposób kreować przestrzeń, to ta książka jest dla Ciebie. Absolutnie. Jestem bardzo zadowolony, zupełnie zmieniłem postrzeganie przestrzeni publicznej. Dla każdego Architekta i Urbanisty :)

Jar_007 | 2013-11-10
Przeczytana: 01 sierpnia 2012

Książka jest znakomita. Powinni to przeczytać urbaniści, architekci, urzędnicy, politycy, drogowcy. Napisane jest tak przyjemnie, że nawet postronnego czytelnika-mieszkańca powinna zaciekawić.

roti | 2015-10-03
Przeczytana: 03 października 2015

Dla każdego architekta i planisty na śniadanie. Mus, przymus.

Anunu | 2016-11-15
Na półkach: Geografia, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 15 listopada 2016

Trochę przygnębia mnie czytanie tych wszystkich książek z wizjami i pomysłami by uczynić nasze miasta przyjazne do życia, ponieważ później dokonuję obserwacji i zauważam, że zarówno moje otoczenie, jak i życie w tym otoczeniu, są marne. No ale trudno.
Sporo obrazków.