False impression; At first sight; Sun at midnight; Good year
czteropak
A--

Książka składa się z czterech powieści w wersji skróconej: 1. Tajemnica autoportretu - Jeffrey Archer, tł. Ewa Ćwirko-Godycka, Danuta Sękalska 2. Od pierwszego wejrzenia - Nicolas Sparks, tł. Małgorzata Żbikowska 3. Słońce o północy - Rosie Thomas,tł. Robert Sudół 4. Dobry rok - Peter Mayle, tł. Hanna Pasierska - Jeffrey Archer - TAJEMNICA AUTOPORTRETU Wybitny znawca malarstwa, doktor...

Książka składa się z czterech powieści w wersji skróconej:
2. Od pierwszego wejrzenia - Nicolas Sparks, tł. Małgorzata Żbikowska
3. Słońce o północy - Rosie Thomas,tł. Robert Sudół
4. Dobry rok - Peter Mayle, tł. Hanna Pasierska

- Jeffrey Archer - TAJEMNICA AUTOPORTRETU

Wybitny znawca malarstwa, doktor Anna Petrescu, tylko w jeden sposób może ocalić bezcenne dzieło sztuki - autoportret van Gogha. Musi ukraść go sama. Podejmuje grę, w której stawką jest jej życie. Wszędzie, gdzie się znajdzie, w Nowym Jorku, Bukareszcie, Londynie czy Tokio, czyha na nią nie tylko płatny zabójca, każdy jej krok śledzą również agenci FBI. Z minuty na minutę pętla się zacieśnia.
- Nicholas Sparks - OD PIERWSZEGO WEJRZENIA

Jeremy Marsh, znany nowojorski dziennikarz, nie dopuszczał nawet myśli, że kiedykolwiek mógłby zostać mężem i ojcem. Tymczasem wybiera życie w Boone Creek, małym prowincjonalnym miasteczku na południu Ameryki, u boku kobiety, którą pokochał. Wspólnie planują przyszłość i z radością oczekują narodzin dziecka. Jednak los bywa okrutny. Czy Jeremy zdoła ocalić marzenia o szczęściu i miłości.
- Rosie Thomas - SŁOŃCE O PÓŁNOCY

Życie Alice Peel, młodego naukowca z Oksfordu, układało się spokojnie do czasu, gdy odkryła zdradę ukochanego. Załamana i upokorzona Alice pragnie zerwać z przeszłością. I oto wyłania się niezwykła okazja. Otrzymuje propozycję udziału w wyprawia na Antarktydę. Ale dopiero wtedy, gdy znajdzie się w małej bazie odciętej od cywilizacji, zrozumie, że odtąd nie będzie walczyć o sławę, lecz o życie.
- Peter Mayle - DOBRY ROK

Max Skinner, finansista z londyńskiego City staje w obliczu klęski. I wtedy nieoczekiwanie otrzymuje spadek. Dziedziczy po wuju stary dom i winnicę w Prowansji. Ale przyjemności, które staną się jego udziałem z chwilą, gdy tam zamieszka - wykwintna kuchnia, znakomite wino i piękne kobiety - to zaledwie część prawdy o tym magicznym miejscu. Max nie da za wygraną, póki nie pozna wszystkich tajemnic kryjących się w cieniu pozornie beztroskiej egzystencji.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: Internet

czytelnicze-recenzje | 2014-07-23
Przeczytana: 2009 rok

Dwie książki przypadły mi do gustu, natomiast "Tajemnica autoportretu" i "Dobry rok", niestety, ale totalnie nie mój gust i nie spodobały mi się, dlatego nie sięgnęłabym po ich dłuższe wersje.

kolourfulity | 2011-06-16
Przeczytana: marzec 2009

Dostałam na gwiazdkę i miło się ją czytało ;) . Każda z osobna książka w tym zbiorze jest wciągająca. warto ją przeczytać.

Lenka8891 | 2011-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2011

SŁOŃCE O PÓŁNOCY
Opinia dotyczy tylko w/w książki.
Zaczęłam czytać pełna rezerwy, o książce nie słyszałam, autorki nie znam, chciałam po prostu zająć sobie czas. I jak widać zawsze coś może człowieka zaskoczyć, książka opowiada dobrą historię o kobiecie, której matka jest znana (z czego każdy się dowie w książce:) ) i sama za jej namową oraz tym co dzieje się w jej życiu postanawia zrobić coś żeby odmienić swoje życie... A potem dzieje się jeszcze więcej... Podobała mi się postać Rookera, bardzo dobrze też jest przedstawiona postać Richarda, który nie do końca radzi sobie z tym co mu spadło na głowę...
Bardzo dobrze się czyta, trzyma w napięciu, nie ma jakichś niepotrzebnych opisów, które by jakoś specjalnie nudziły, a wręcz wydaje mi się, że autorka mogła się pokusić o więcej. :)

minerva | 2012-04-30
Przeczytana: 15 sierpnia 2011

Czytałam tę książkę na wakacjach z nudów. Myślałam,że to będzie przeciętny utwór, jednak po przeczytaniu pierwszego rozdziału nie mogłam się oderwać. Jest to lektura nie tylko dla osób lubiących kryminały czy thriller. Polecam wszystkim.

Urlo | 2012-01-06

Przeczytałam " Od pierwszego wejrzenia " oraz " Słońce o północy. " Osobiście bardziej wciągnęła i zainteresowała mnie ta druga. Pierwsza nie była zła, ale mogłaby być lepsza.

Barbara Klimek | 2012-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2012

Przeczytany - "Dobry rok" ;) Bardzo lekka opowieść - jeden wieczór i skończone. Polecam na chłodny wieczór, gdyż książkowy klimat potrafi rozgrzać ;)

Jewonciunia | 2017-07-17

Fajnie się czyta. Dużo zaskakujących wątków.

Ewelinka | 2012-12-31

mam nadzieję, ze przeczytam